Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 15:55

Metro Exodus będzie posiadać zabezpieczenia Denuvo

Premiera gry Metro Exodus zbliża się wielkimi krokami. Niestety, według najnowszych informacji, produkcja w wersji na PC będzie posiadała znienawidzone przez graczy zabezpieczenia Denuvo.

Grafika w Metro Exodus stoi na najwyższym poziomie. - Metro Exodus będzie posiadać zabezpieczenia Denuvo - wiadomość - 2019-01-21
Grafika w Metro Exodus stoi na najwyższym poziomie.

Do premiery trzeciej części wirtualnej przygody w metrze pozostał niespełna miesiąc. Gracze już ostrzą sobie zęby na myśl o rozgrywce zbliżonej do serii S.T.A.L.K.E.R. Metro Exodus ma bowiem porzucić ideę klaustrofobicznych tuneli i korytarzy metra na rzecz otwartych lokacji, które będziemy mogli przejść w dowolny sposób. Niestety, łyżką dziegciu w beczce miodu okazał się fakt, że trzecia odsłona cyklu na PC będzie posiadać znienawidzone przez graczy zabezpieczenia DRM, stworzone przez firmę Denuvo. Taką informację możemy znaleźć na oficjalnej stronie tytułu w serwisie Steam.

Obecność tego typu zabezpieczeń jest pewnego rodzaju nowością w serii, bowiem ci, którzy uważnie śledzą branżę powinni zauważyć, że poprzednie odsłony nie posiadały DRM. Dzięki temu Metro 2033 Redux oraz Metro: Last Light Redux mogły zagościć w ofercie sklepu GOG.com. Exodus prawdopodobnie nie podąży śladem poprzedniczek.

Oprócz informacji o zabezpieczeniach, ciekawostką może być fakt, że studio A4 Games, odpowiedzialne za produkcję Metro Exodus, wciąż nie podało wymagań sprzętowych gry. Przedpremierowe materiały sugerują, że tytuł do działania w pełnej wydajności i jakości będzie potrzebował naprawdę mocnego sprzętu. Warto przypomnieć, że Metro Exodus umożliwi zabawę z włączonym ray tracingiem (fotorealistyczną technologią symulującą rozchodzenie się promieni świetlnych oraz cieni w czasie rzeczywistym).

Sądząc po wcześniejszych częściach cyklu, szansa na downgrade jest raczej nikła, tym bardziej twórcy powinni udostępnić graczom wymagania sprzętowe. Do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego użytkownicy mogliby zdecydować się na ewentualne zmiany w swoim PC. Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego bieżącego roku. Tytuł trafi do posiadaczy PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Metro Exodus
  2. Metro Exodus na platformie Steam
  3. Zapowiedź gry Metro Exodus