Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2017, 16:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Mass Effect: Andromeda - w multiplayerze pojawią się batarianie

Studio BioWare poinformowało, że w kolejnej aktualizacji gry Mass Effect: Andromeda wprowadzi w multiplayerze poziom trudności Platinum oraz nową rasę - znanych z poprzednich części serii batarian. Zobaczymy ich tylko w trybie APEX.

Niedawno informowaliśmy, że Mass Effect: Andromeda prawdopodobnie nie doczeka się dodatków singleplayer, co ujawniły źródła serwisu Kotaku. Nad grą cały czas jednak pracuje niewielki zespół tworzący aktualizacje. Od momentu premiery otrzymaliśmy już ich kilka, a wkrótce dostaniemy kolejną, tym razem skupiającą się na multiplayerze.

Deweloperzy udostępnią w niej nową, dość niespodziewaną rasę batarian. Fani serii znają ją z poprzednich odsłon, ale w przypadku Andromedy zaliczy ona swój debiut. Skąd się w niej wezmą czterookie, człekokształtne istoty, skoro nie spotykamy ich w kampanii fabularnej? Tego nie wiemy, ale producent gry, Fernando Melo, poinformował, że tajemnica zostanie rozwiązana po opublikowaniu aktualizacji. W zamieszczonym w serwisie społecznościowym Twitter poście pokazano jednego z przedstawicieli tej rasy i zdradzono, że zabawa wieloosobowa doczeka się również poziomu trudności Platinum.

Batarianie to rasa wywodząca się z planety Khar'shan. Jej przedstawiciele starają się odizolować od reszty mieszkańców Drogi Mlecznej i nie cieszą się wśród nich zbyt dobrą opinią. Ich charakterystyczną cechą są dwie pary oczu.

Mass Effect: Andromeda – pierwsze spojrzenie na batarian.
Mass Effect: Andromeda – pierwsze spojrzenie na batarian.

Obecnie nie wiadomo jeszcze nic o kolejnych aktualizacjach trybu dla jednego gracza. Ostatnią jest ta z czerwca, oznaczona numerem 1.08. Wprowadzono w niej nowe opcje w kreatorze postaci, dodano możliwość homoseksualnego romansu pomiędzy Ryderem a Jaalem Amą Daravem oraz wprowadzono szereg mniejszych poprawek.

Mass Effect: Andromeda dostępne jest na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych od 21 marca 2017.

Mass Effect: Andromeda - w multiplayerze pojawią się batarianie - ilustracja #2