Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2017, 15:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

A Total War Saga – zapowiedziano nowy cykl spin-offów Total War

Studio Creative Assembly pracuje nad nową podserią cyklu Total War, zatytułowaną A Total War Saga. Będą to strategie w stylu dużych odsłon, ale koncentrujące się na konkretnych wydarzeniach historycznych, a nie całych epokach.

Studio Creative Assembly poinformowało, że pracuje nad nową podserią strategicznego cyklu Total War. Projekt A Total War Saga składać będzie się ze spin-offów opartych na wcześniejszych częściach serii. Duże odsłony Total War przedstawiają zazwyczaj albo całe epoki, albo ich mniejsze wycinki, ale skoncentrowane na konkretnych postaciach, jak Napoleon czy Attyla. Natomiast seria poboczna ukazywać ma konkretne wydarzenia historyczne, np. znane wojny domowe czy przewroty polityczne. Można powiedzieć, że będą to produkcje w stylu Zmierzchu Samurajów – samodzielnego dodatku do Total War: SHOGUN 2, związanego z okresem wojny domowej Boshin.

Oprócz tego loga niestety nie posiadamy żadnych materiałów graficznych związanych z A Total War Saga. - A Total War Saga – zapowiedziano nowy cykl spin-offów Total War - wiadomość - 2017-07-05
Oprócz tego loga niestety nie posiadamy żadnych materiałów graficznych związanych z A Total War Saga.
A Total War Saga w skrócie:
  • nowa podseria Total War;
  • spin-offy mają koncentrować się na konkretnych wydarzeniach, np. słynnych wojnach domowych;
  • pierwsza część ukaże się przed kolejnym dużym, historycznym Total Warem.

Pierwsza gra z cyklu A Total War Saga będzie kontynuacją Total War: Rome II i Total War: Attila. Jack Lusted, reżyser gry, wyjaśnił, czego możemy się spodziewać. Choć spin-offy będą skupiać się na trwających dużo krócej wydarzeniach, to wcale nie będą małymi grami. Deweloper mówi o kampaniach zajmujących właściwie tyle samo czasu, co w innych grach z serii oraz równie dużych mapach, ale koncentrujących się na mniejszych i bardziej dopracowanych obszarach.

Również rozgrywka nie ma odbiegać właściwie niczym od dużych części cyklu. W dołączonym do wiadomości prasowej wywiadzie kilka razy odwoływano się do wspomnianego wcześniej Zmierzchu Samurajów, który jest doskonałym przykładem tego, czego możemy się spodziewać po A Total War Saga.

Warto jeszcze wspomnieć, że nad podserią pracuje inny zespół, niż ten, który zajmuje się nową, dużą, historyczną częścią. Wiadomo też, że spin-off ukaże się właśnie przed nią, ale nie zdradzono, kiedy to nastąpi.

Niestety to tyle, jeżeli chodzi o konkrety. Dalsze informacje mamy poznać wkrótce, ale już wiadomo, że fani serii Total War będą mieć w co grać w najbliższych latach.