Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2021, 13:05

autor: AlexB

Marvel's Wolverine - trailer zawiera sporo easter eggów dla fanów komiksów

Ekipa z Insomniac Games ukryła w teaserze gry Marvel's Wolverine kilka interesujących easter eggów. Odnoszą się one zarówno do ewentualnego miejsca akcji, jak i historii komiksów o słynnym mutancie.

Teaser gry Marvel's Wolverine, za którą odpowiada studio Insomniac Games (twórcy chociażby Marvel's Spider-Man), był jedną z największych niespodzianek wczorajszej prezentacji PlayStation Showcase 2021. Choć nie jest on zbyt długi (trwa nieco ponad 50 sekund), znalazło się w nim kilka interesujących easter eggów.

Przede wszystkim, o czym pisaliśmy już wczoraj, warto zwrócić uwagę na elementy zdradzające, co to za knajpa, w której toczy się akcja teasera. Jest nią Princess Bar, znajdujący się na Madripoor. Obie te nazwy są widoczne na poniższym kadrze. Mogą być one znane miłośnikom komiksów Marvela. Princess Bar pojawił się w nich po raz pierwszy w 1988 roku w Marvel Comics Presents #1. Jego częstym bywalcem przez pewien czas był właśnie Wolverine. Był to czas, gdy przebywał on na wspomnianej Madripoor (fikcyjnej wyspie w południowo-wschodniej Azji, niedaleko Singapuru) i był zamieszany w zatargi z lokalną przywódczynią półświatka, znaną jako Tyger Tiger. Niewykluczone, że właśnie w ten sposób dowiedzieliśmy się, gdzie będzie toczyła się akcja produkcji studia Insomniac Games i z kim przyjdzie zmierzyć się protagoniście.

To jednak nie wszystko. Na omawianym kadrze znalazły się jeszcze dwa odniesienia do historii komiksów o słynnym Rosomaku. Pierwszym jest tablica rejestracyjna, na której możemy zobaczyć następujący ciąg liter i cyfr (via AIPT):

  1. HLK 181

Odnosi się to do komiksu Incredible Hulk #181, w którym to Wolverine zadebiutował i miał okazję zmierzyć się z zielonym alter ego doktora Bruce'a Bannera. Zeszyt ten pojawił się w sprzedaży w roku 1974. Liczbę tę możemy dostrzec wbitą na kasie fiskalnej.

Marvels Wolverine - trailer zawiera sporo easter eggów dla fanów komiksów - ilustracja #1
Źródło: AIPT

Takie nagromadzenie interesujących elementów może dawać nadzieję, że twórcy Marvel's Wolverine z Brianem Hortonem oraz Cameronem Christianem (którzy nadzorowali prace nad Marvel's Spider-Man: Miles Morales) na czele starannie podejdą do tematu tytułowej postaci. Jak jednak będzie w istocie, przekonamy się dopiero za jakiś czas. Gra znajduje się bowiem na bardzo wczesnym etapie produkcji.

  1. Oficjalna strona studia Insomniac Games