Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 listopada 2019, 09:30

Mark Wahlberg zagra w filmie Uncharted

Twórcy filmowej adaptacji serii Uncharted znaleźli wreszcie odtwórcę roli Victora Sullivana. W postać wcieli się aktor Mark Wahlberg.

Sully’ego widzieliśmy ostatni raz w Uncharted 4: A Thief's End - Mark Wahlberg zagra w filmie Uncharted - wiadomość - 2019-11-14
Sully’ego widzieliśmy ostatni raz w Uncharted 4: A Thief's End

Ekipa odpowiedzialna za ekranizację cyklu Uncharted znalazła wreszcie aktora, który wcieli się Victora Sullivana, czyli Sully’ego. Rolę tę zagra Mark Wahlberg, znany z takich produkcji jak Strzelec, Sztanga i cash czy Boogie Nights. Ma on również doświadczenie w przenoszeniu gier na srebrny ekran za sprawą filmu Max Payne z 2008 roku.

W grach Sully to najlepszy przyjaciel Nathana Drake’a, czyli głównego bohatera cyklu Uncharted. Przypomnijmy, że w filmowej adaptacji tego drugiego zagra Tom Holland, znany z roli Spider-Mana w kilku ostatnich odsłonach tego komiksowego cyklu.

Droga do ekranizacji serii Uncharted okazała się wyjątkowo wyboista. Pierwsze doniesienia o filmie pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Od tego czasu z projektem związanych było aż sześciu reżyserów. Najnowszym jest Travis Knight, mający na koncie m.in. zeszłorocznego Bumblebee.

Co ciekawe, wiele lat temu to właśnie Mark Wahlberg był jednym z głównych kandydatów do roli Nathana Drake’a. Czas płynie jednak nieubłaganie i dzisiaj aktor bardziej pasuje do roli Sully’ego. Mamy nadzieję, że jego angaż oznacza, że projekt jest bliski realizacji. W czerwcu, gdy reżyserem wciąż był Dan Trachtenberg, wytwórnia Sony jako datę premiery filmu podawała 18 grudnia 2020 r. Nie wiemy, czy termin ten jest nadal aktualny.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane w 2007 roku na PlayStation 3 Uncharted: Drake's Fortune. Konsola ta otrzymała jeszcze dwie inne odsłony cyklu - Uncharted 2: Among Thieves z 2009 roku i wypuszczone dwa lata później Uncharted 3: Drake's Deception. Potem marka przeniosła się na PlayStation 4, za sprawą Uncharted 4: A Thief's End.

Czwarta część została pomyślana jako ostatni rozdział przygód Nathana Drake’a, ale nie jako koniec całej marki. W 2017 roku ukazało się wyśmienite Uncharted: The Lost Legacy, w którym główne role odegrały znane z poprzednich odsłon Chloe Frazer i Nadine Ross.

  1. Oficjalna strona cyklu
  2. Recenzja gry Uncharted 4: Kres złodzieja - najlepszy tytuł ekskluzywny na PS4
  3. Recenzja gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – mocny kandydat na grę roku