Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2019, 21:35

Remastery Commandos 2 i Praetorians w styczniu. Będą beta-testy

Firma Kalypso Media poinformowała, że remastery Commandos 2 i Praetorians nie ukażą się w tym roku. Na pocieszenie w grudniu odbędą się zamknięte beta-testy obu produkcji

Remastery kultowych strategii z początku XXI wieku zaliczają opóźnienie. - Remastery Commandos 2 i Praetorians w styczniu. Będą beta-testy - wiadomość - 2019-11-14
Remastery kultowych strategii z początku XXI wieku zaliczają opóźnienie.

Fani klasycznych strategii stanowczo nie mają powodów do narzekania na końcówkę roku. Już jutro zadebiutuje Age of Empires II: Definitive Edition, a na horyzoncie czają się Warcraft III: Reforged, Commandos 2 HD Remaster oraz Praetorians HD Remaster. Niestety na dwa ostatnie tytuły przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Firma Kalypso Media podała dokładną datę debiutu obu produkcji. Remastery ukażą się 24 stycznia na komputerach osobistych, natomiast wiosną zadebiutują na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz – w przypadku drugiej odsłony serii Commandos – Nintendo Switch.

Na pocieszenie wydawca zapowiedział zorganizowanie beta-testów tych remasterów. Osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe w oficjalnym sklepie Kalypso Media, będą mogły sprawdzić Commandos II HD Remaster oraz Praetorians HD Remaster 13 grudnia. W obu przypadkach gracze zyskają dostęp do poprawionego samouczka oraz kampanii i potyczek. W przypadku Praetorians pojawi się też możliwość zabawy w trybie sieciowym. Ponadto zapewniono, że w kolejnych tygodniach będą pojawiać się aktualizacje na bieżąco usuwające problemy znalezione przez testujących.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej