Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2012, 20:14

autor: Hed

Mark of the Ninja – gra twórców Shank może trafić na Steama

Mark of the Ninja, nowa gra twórców serii Shank, może trafić na Steama. Wskazuje na to wpis, który pojawił się na łamach platformy.

Mark of the Ninja – gra twórców Shank może trafić na Steama - ilustracja #1
Mark of the Ninja na PC? Poprosimy!

Jest szansa na to, że Mark of the Ninja, nowa gra studia Klei Entertainment, trafi na Steama. Wskazuje na to zakodowany wpis, jaki pojawił się na platformie – odkryto i odszyfrowano go na stronie CDR Records. Informacja jest o tyle ciekawa, że produkcja twórców serii Shank zadebiutowała na Xboksie 360 i do tej pory nie zapowiedziano jej konwersji na pecety. Wygląda jednak na to, że jest ona w przygotowaniu.

Grę zapowiedziano w lutym tego roku w zabawny sposób – jej teaser pojawił się po ukończeniu krótkiej przygodówki tekstowej. Deweloper wydał tytuł na Xbox LIVE i nie mówił o planach przeniesienia go na inne platformy. Było to brane pod uwagę przez niektóre serwisy, bo poprzednie dzieła Klei Entertainment, czyli dwie odsłony serii Shank, trafiły ostatecznie na konsole i komputery. Zobaczymy czy i tym razem będzie podobnie.

Na pierwszy rzut oka Mark of the Ninja przypomina wspomnianego Shanka – to dwuwymiarowa bijatyka z elementami platformowymi. W odróżnieniu od brutalnej serii, tym razem wcielamy się w wojownika ninja, który preferuje działanie z ukrycia. Pomysł spodobał się recenzentom – gra może poszczycić się aż 29 pozytywnymi recenzjami zebranymi przez Metacritic, co jest znacznie lepszym wynikiem niż w przypadku Shank 2.

  1. Oficjalna strona Mark of the Ninja