Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2008, 09:56

autor: Animol

LucasArts: The Old Republic tylko na PC, Galaxies będzie żyło

Koniec plotek i niedopowiedzeń. Szef działu gier sieciowych LucasArts, Tom Nichols, nie pozostawia konsolowym graczom żadnych złudzeń – Star Wars: The Old Republic będzie tylko na pecety. Potwierdził również, że Star Wars Galaxies dalej będzie wspierane.

Koniec plotek i niedopowiedzeń. Szef działu gier sieciowych LucasArts, Tom Nichols, nie pozostawia konsolowym graczom żadnych złudzeń – Star Wars: The Old Republic będzie tylko na pecety. Potwierdził również, że Star Wars Galaxies dalej będzie wspierane.

W rozmowie z serwisem videogaming247, Nichols jasno dał do zrozumienia, że The Old Republic w wersjach konsolowych nie jest opracowywane: „W tym przypadku jesteśmy skoncentrowani na wersji pecetowej” . Wyjaśnia to zatem wszystkie „może”, „rozważamy” i „szanse”, chociażby te przedstawione niedawno przez Franka Gibeau z Electronic Arts. W chwili obecnej żadne prace nad konsolowymi wersjami nie są po prostu prowadzone. Kropka.

LucasArts: The Old Republic tylko na PC, Galaxies będzie żyło - ilustracja #1

Przy okazji Nichols potwierdził utrzymanie przy życiu Star Wars Galaxies nawet po wyjściu The Old Republic. „Takie są obecne plany. [...] Uważam, że rynek je wesprze.” Zaznaczył również, jaką uwagę skupia na tym tytule LucasArts: „Wciąż jesteśmy poświęceni Star Wars Galaxies. [...] Jednym z dowodów na to jest wypuszczenie na rynek w sierpniu kolekcjonerskiej gry karcianej. Trzyma się bardzo dobrze i już opracowywany jest do niej dodatek.” W grze komputerowej również będzie się działo: „Już niedługo stworzymy potyczkę na Hoth, która będzie odtworzeniem tej klasycznej bitwy z Imperium Kontratakuje. Dla naszej społeczności to wielkie wydarzenie, więc tak – jesteśmy oddani temu produktowi.”

LucasArts: The Old Republic tylko na PC, Galaxies będzie żyło - ilustracja #2

Dlaczego The Old Republic i Galaxies mają szanse z powodzeniem istnieć równolegle? Według Nicholsa wynika to z ich różniącej się natury: „Uważam, że to dwie zupełnie inne gry. The Old Republic jest bardzo skupione na historii [...] mowa także o zupełnie innych ramach czasowych. Galaxies koncentruje gracza na jego karierze, profesji i społeczności. Ten tytuł jest na rynku już od pięciu lat, więc ludzie bardzo się z nim zżyli.” Nie ma co ukrywać, te informacje rozwiewają wiele wątpliwości, które ostatnio panoszyły się wśród fanów. Całe szczęście LucasArts nieprędko odpuści sobie Galaxies.

Daty premiery Star Wars: The Old Republic wciąż niestety nie znamy. Zainteresowanym polecam zapoznanie się z pozostałymi informacjami o grze, które oferuje nasza Encyklopedia.