Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2008, 15:07

autor: Elrond

LittleBigPlanet do kupienia na eBayu za ponad 140 USD!

Wczoraj informowaliśmy Was o akcji Sony, która postanowiła wycofać ze sprzedaży wszystkie wysłane już do sklepów kopie gry LittleBigPlanet. Powodem takiej decyzji było umieszczenie w jednym z utworów towarzyszących nam podczas rozgrywki wersów zaczerpniętych z Koranu. To bardzo zdenerwowało muzułmańskich graczy, w rezultacie czego Sony zmuszone zostało do przesunięcia terminu premiery gry.

Wczoraj informowaliśmy Was o akcji Sony, która postanowiła wycofać ze sprzedaży wszystkie wysłane już do sklepów kopie gry LittleBigPlanet. Powodem takiej decyzji było umieszczenie w jednym z utworów towarzyszących nam podczas rozgrywki wersów zaczerpniętych z Koranu. To bardzo zdenerwowało muzułmańskich graczy, w rezultacie czego Sony zmuszone zostało do przesunięcia terminu premiery gry. I zapewne straciło duże pliki "zielonych". W przeciwieństwie do osób, które postanowiły na tym zamieszaniu zarobić.

Prawie natychmiast na serwisach aukcyjnych pojawiły się oferty sprzedaży LittleBigPlanet w wersji "nieocenzurowanej". I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wysokość kwot, jakie potencjalni kupcy chcą wyłożyć za grę. Przykładowo w zakończonych niedawno aukcjach za wspomniany produkt wyłożono ponad 200 USD (czyli ok. 530 zł) czy 105 funtów - link, a w serwisie nadal można znaleźć oferty, gdzie z LittleBigPlanet zapłacić trzeba ponad 140 USD (ok. 371 zł).

Ja rozumiem, że zakazany owoc smakuje najlepiej, jednak płacić tak niebotyczne kwoty za możliwość usłyszenia dwóch wersów z Koranu (których zapewne większość kupujących i tak nie zrozumie), to według mnie spora przesada. No chyba, że za kilka lat takie wersje gry warte będą ogromne pieniądze, wtedy rzeczywiście jest to pewna inwestycja. Z drugiej strony, sprzedający grę dzisiaj raczej nie podzielają wiary we wzrost wartości swoich egzemplarzy, skoro zdecydowali się na taki krok.