Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2016, 08:43

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy rozszerza film o nowe epizody i dialogi

Z okazji Dnia Gwiezdnych wojen studio Traveller's Tales zaprezentowało nowy zwiastun gry LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i poinformowało, że w produkcji pojawi się sześć misji rozwijających wątki fabularne z kinowego pierwowzoru.

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy rozszerzy historię znaną z kinowego pierwowzoru. - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z nowymi przygodami oraz dodatkowymi dialogami - wiadomość - 2016-05-05
LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy rozszerzy historię znaną z kinowego pierwowzoru.

Jeszcze nie tak dawno temu w grach z serii LEGO zwyczajowe dialogi były zastępowane pochrząkiwaniami oraz mruknięciami. W 2012 roku cykl, przy okazji LEGO Władca Pierścieni, wreszcie wykorzystał rozmowy aktorów z kinowego pierwowzoru. Teraz zaś, wraz z nadchodzącą premierą LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, po raz pierwszy specjalnie na potrzeby „klockowego” tytułu obsada filmu nagrała zupełnie nowe dialogi.

Wszystko za sprawą sześciu misji, które rozszerzą historię znaną z siódmego epizodu kosmicznej sagi. Biorąc udział w Nowych Przygodach dowiemy się, jak Han Solo oraz Chewbacca weszli w posiadanie morderczych Rathtarów, jak Najwyższy Porządek oraz Rebelianci znaleźli Lor San Tekkę na planecie Jakku oraz co sprawiło, że C3PO ma w filmie nowe, czerwone ramię. Ponadto pojawią się epizody, o których w kinowym Przebudzeniu Mocy nawet nie wspomniano. Sterując Poe Dameronem uratujemy więc z opresji admirała Ackbara, Lor San Tekką dotrzemy do wioski na Jakku, a nieznaną dotąd postacią, Karmazynowym Korsarzem, udaremnimy plany Najwyższego Porządku. Produkcja Traveller's Tales mocno rozwinie więc parę wątków fabularnych z siódmego epizodu, co z kolei wymagało zaangażowania wszystkich odtwórców głównych ról – w tym Harrisona Forda, Daisy Ridley, Johna Boyegi czy Oscara Isaaca.

Nowa odsłona serii wprowadza sporo nowinek do mocno skostniałej w tym momencie formuły. - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy z nowymi przygodami oraz dodatkowymi dialogami - wiadomość - 2016-05-05
Nowa odsłona serii wprowadza sporo nowinek do mocno skostniałej w tym momencie formuły.

W LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zagramy już 28 czerwca na szeregu platform: PC, Xboksie One, PlayStation 4, Xboksie 360, PlayStation 3, Wii U, PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS. Kolejna odsłona serii wprowadzi pewne zmiany w rozgrywce: pojawi się m.in. pełnoprawna walka na blastery z możliwością krycia się za osłonami, skanowanie wrogich statków czy możliwość układania z klocków kilku różnych konstrukcji. Nasz redaktor miał okazję wypróbować dzieło Traveller's Tales pod koniec marca i był zachwycony – zarówno nowościami, jak i tradycyjnym dla serii humorem.

  1. Oficjalna strona internetowa serii LEGO Gwiezdne wojny
  2. Graliśmy w LEGO Star Wars: The Force Awakens - „dycha” za sam humor