Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 21:54

Lead gameplay designer Cyberpunk 2077 pożegnał się z CDPR

Szeregi studia CD Projekt RED opuścił Andrzej Zawadzki, jeden z głównych projektantów rozgrywki w Cyberpunku 2077. Tym samym polski twórca rozstał się z zespołem po blisko ośmiu latach pracy.

Po ośmiu latach pracy zespół CD Projekt RED opuścił Andrzej Zawadzki, jeden z głównych projektantów rozgrywki w studiu. Wiadomość przekazał we wpisie na Twitterze, w którym wspomniał, że przyszła pora na „nową przygodę”. Nie zdradził jednak, czy planuje coś konkretnego.

W normalnych warunkach odejście Zawadzkiego nie wzbudziłoby większych emocji. Jednakże gracze patrzą teraz na CD Projekt w kontekście Cyberpunka 2077, którego stan – ku frustracji wielu fanów – po kilku miesiącach od premiery wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ma to zmienić nadchodząca aktualizacja, lecz ta zaliczyła opóźnienie, a dotychczasowe informacje na jej temat nie uspokoiły graczy (wręcz przeciwnie). Nie jest więc zaskoczeniem, że pod wpisem byłego pracownika CD Projekt RED pojawiły się nie tylko takie czy inne podziękowania i życzenia powodzenia (w tym od znajomych ze studia), ale i garść pytań (lub „pytań”) na temat stanu, produkcji etc. Cyberpunka 2077. Te, rzecz jasna, pozostały bez odpowiedzi.

Andrzej Zawadzki rozpoczął pracę w CD Projekt RED w 2013 roku jako tester powstającego wówczas Wiedźmina 3 i obu dodatków: Serc z kamienia oraz Krwi i wina. W 2016 roku awansował na stanowisko junior gameplay designera przy Cyberpunku 2077, a dopiero w marcu 2020 roku został lead gameplay designerem, czyli jednym z kilku głównych projektantów rozgrywki. W trakcie prac nad ostatnią produkcją polskiego studia odpowiadał m.in. za implementację systemów craftingu, umiejętności i perków, oraz współpracował z projektantami odpowiedzialnymi za elementy RPG, uzbrojenie i interfejs. Czuwał też nad balansem rozgrywki i ekonomii w grze oraz komunikacją między projektantami a różnymi zespołami, w tym osobami odpowiedzialnymi za zawartość Cyberpunka 2077.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077