Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2021, 20:07

autor: Ness

Czy CDPR stroi sobie żarty? - reakcje internautów na zapowiedź patcha 1.2 do Cyberpunka 2077

Patch 1.2 do Cyberpunka 2077 jeszcze nie pojawił się oficjalnie w grze, a już wywołał duże wzburzenie wśród graczy. Zarówno na naszym forum, jak i na subreddicie poświęconym produkcji CD Projekt RED.

Patch 1.2 do Cyberpunka 2077 nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, a już stał się obiektem żartów oraz negatywnych komentarzy ze strony graczy. Przypomnijmy, że CD Projekt RED wykonał parę materiałów promujących największe zmiany, jakie zostaną wprowadzone w nadchodzącej aktualizacji. Poprawione zostanie m.in. działanie policji, a także czułość sterowania pojazdami. Jednak już sama zapowiedź wywołała dużo kontrowersji i falę negatywnego odzewu ze strony graczy, zarówno na naszym forum, jak i na subreddicie poświęconym grze.

Poniżej prezentujemy parę komentarzy z tego drugiego serwisu. Niektórzy są zdenerwowani postawą deweloperów, inni potraktowali to jako powód do porzucenia gry, a kilku komentujących wprost stwierdziło, że CDPR stroi sobie żarty ze swoich fanów. W odpowiedzi jeden z internautów pokusił się o humorystyczne podsumowanie ostatniej trzymiesięcznej „pracy” deweloperów. Zwrócono też uwagę, że niektóre z tych błędów zostały dawno naprawione przez twórców modyfikacji, a także że zapowiadane patche miały usunąć większość dużych problemów z grą.

Czy zajęło im kilka miesięcy, by zwiększyć czas opóźnienia pojawiania się policji? Mówili, że ten patch będzie większy niż pozostałe. Czy oni trollują? Mam wrażenie, że wsadzili więcej hajsu w tworzenie reklam niż w robienie gry!

Kto normalny stwierdził, że dobrym pomysłem będzie stworzenie czterech 30-sekundowych klipów pokazujących „poprawki”, jakich dokonali w ciągu 3 miesięcy? Filmik mówiący: „Hej, graczu! Będziesz mógł zmienić przypisanie niektórych klawiszy!”. Oni muszą nas trollować, bo olali tę grę.

Nie mam już do tego siły. Nie zamierzam tracić czasu i oczekiwać, że następny patch zmieni grę diametralnie. Zapominam o Cyberpunku, by uniknąć kolejnych rozczarowań.

Wygląda na to, że spędzili parę miesięcy na implementowaniu poprawek do modelu jazdy. Jednak, jakimś cudem, zapomnieli o najważniejszej rzeczy, która sprawia, że przegapiasz zakręty. O cyfrowym przybliżeniu dostosowanym do prędkości auta. Czyli czymś, co jest w prawdziwych urządzeniach GPS od dwóch dekad.

Czy CDPR stroi sobie żarty? - reakcje internautów na zapowiedź patcha 1.2 do Cyberpunka 2077 - ilustracja #1
Niektórzy gracze czują się jak słynny fan Blizzarda po zapowiedzi Diablo Immortal i pytają, czy padli ofiarą żartu ze strony CDPR. Źródło: YouTube

Zapowiedź aktualizacji odbiła się również na średniej ocen na platformie Steam. Obecnie gra ma 63% pozytywnych not wystawionych w ciągu ostatnich 30 dni. Jeszcze trzy tygodnie temu ta wartość utrzymywała się na poziomie 69%. Ponadto dzień po zaprezentowaniu patcha 1.2 wystawiono aż 166 negatywnych recenzji przy 186 opiniach dobrze oceniających dzieło CDPR. Data premiery aktualizacji do Cyberpunka 2077 dalej pozostaje nieznana, jednak trudno oczekiwać, że zdoła on odwrócić tę tendencję spadkową. Dodatkowo nie wiadomo, czy łatka nie podzieli losu poprawki oznaczonej jako 1.1, która spowodowała wiele błędów.