Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 marca 2021, 16:11

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Film produkcji Respawn Entertainment nominowany do Oscara

Film Colette, który został wyprodukowany przez Respawn Entertainment na potrzeby gry Medal of Honor: Above and Beyond, otrzymał nominację do Oscara w kategorii „Najlepszy dokument krótkometrażowy”.

W miniony poniedziałek poznaliśmy nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, czyli popularnych Oscarów. Wśród nich znalazł się krótkometrażowy film dokumentalny Colette. Został on wyprodukowany we współpracy Oculus Studios z Respawn Entertainment. Szef tej drugiej firmy Vince Zampella jest producentem wykonawczym tej produkcji.

Dokument jest częścią galerii materiałów filmowych umieszczonych w grze Medal of Honor: Above and Beyond. Tym samym twórcy m.in. Apex Legends oraz serii Titanfall są pierwszym studiem gier wideo nominowanym do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej.

Film opowiada historię Colette Marin-Catherine, która była członkinią francuskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. 75 lat po tych wydarzeniach udaje się ona do obozu koncentracyjnego, w którym zginął jej brat, by po raz ostatni skonfrontować się ze swoją przeszłością.

Produkcję można w całości obejrzeć na portalu The Guardian, który objął patronat medialny nad całym projektem. Film został wyreżyserowany przez Anthony’ego Giacchino. O tym, czy Colette zostanie nagrodzona statuetką w kategorii „Najlepszy dokument krótkometrażowy”, przekonamy się 25 kwietnia.