Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 16:25

autor: Entelarmer

Coraz słabsze recenzje Cyberpunk 2077 na Steam; średnia z 30 dni to już ocena mieszana

Cyberpunk 2077 powoli wyczerpuje cierpliwość użytkowników platformy Steam. Recenzje z ostatnich 30 dni wypadły na tyle słabo, że ocena gry z tego okresu spadła do kategorii „mieszane”.

Choć Cyberpunk 2077 stanowczo nie zalicza się do największych katastrof w historii gier, dla wielu graczy tytuł okazał się sporym rozczarowaniem. Dotyczyło to głównie wersji na konsole, ale i posiadacze komputerów osobistych mają dość oczekiwania na większe poprawki. Dość spojrzeć na opinie na temat Cyberpunka 2077 na Steamie z ostatniego miesiąca, z których zaledwie 69% jest pozytywnych. W efekcie wynik gry z minionych 30 dni spadł z „w większości pozytywne” do „mieszane”. Lepiej wypada ogólna nota, która niezmiennie utrzymuje się na poziomie 78% pochlebnych recenzji.

  1. Redom ciągle wiatr w oczy - i smuci mnie to
  2. Najgorsze gry 2020 roku - 13 tytułów, na które lepiej było nie czekać

Tak jak dotychczas, opinie użytkowników Steama można podsumować krótko: „Cyberpunk 2077 jest niedopracowany”. Niektórzy mimo wszystko chwalą sobie przygodę z grą, inni są dalecy od okazywania entuzjazmu. Jednakże niemal każdy wskazuje na takie lub inne bolączki produkcji, nawet w pozytywnych recenzjach. Problemy z ukończeniem misji lub działaniem gry, brak ważnych informacji – takie wzmianki to chleb powszedni przy lekturze opinii graczy na Steamie na temat Cyberpunka 2077.

Oczywiście problemy te nie są niczym nowym, ale jest powód, dla którego dopiero w ostatnich 30 dniach Cyberpunk 2077 zebrał „mieszane” recenzje. Chodzi o brak większych aktualizacji z poprawkami, które miały pojawić się do końca lutego. Niestety, tydzień temu CD Projekt poinformował o opóźnieniu debiutu patcha 1.2, po części w związku z lutowym atakiem hakerskim, co według Jasona Schreiera na dwa tygodnie przerwało prace nad Cyberpunkiem 2077. Niemniej nawet z takim usprawiedliwieniem trudno się dziwić, że cierpliwość graczy – i tak już nadwyrężona po prawie trzech miesiącach od premiery – mogła się wyczerpać. Zwłaszcza że łatka 1.2 ma ukazać się dopiero w drugiej połowie marca, a mało kto wierzy, że usunie ona choćby połowę błędów dręczących grę.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077