Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 24 października 2019, 17:04

Layers of Fear i QUBE 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Od dziś za darmo będzie można pobrać gry Layers of Fear oraz Q.U.B.E. 2 w ramach cotygodniowej promocji w Epic Games Store. Oferta zacznie obowiązywać od godziny 17:00 i potrwa do 31 października.

Obie gry można już pobrać z Epic Games Store. Od 31 października za darmo udostępnione zostaną Costume Quest oraz SOMA.

Layers of Fear to horror stworzony przez polskie studio Bloober Team. - Layers of Fear i QUBE 2 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-10-24
Layers of Fear to horror stworzony przez polskie studio Bloober Team.

Nadszedł czas na zmianę cotygodniowej oferty z darmowymi grami w Epic Games Store. Tym razem użytkownicy wspomnianej platformy sprzedażowej mogą liczyć na dwie kolejne pozycje: Layers of Fear i Q.U.B.E. 2. Produkcje będzie można pobrać od godziny 17:00, a sama promocja potrwa do 31 października. Zastąpi ona ofertę obejmującą gry Observer i Alan Wake's American Nightmare. Oba tytuły możecie jednak jeszcze dodać do swojej biblioteki.

Layers of Fear to pierwszoosobowa gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru psychologicznego. Jest to nieliniowa produkcja, w której poznajemy losy XIX-wiecznego malarza. Artysta pracuje nad swoim magnum opus, a inspiracji szuka m.in. w należącej do niego posiadłości oraz historii własnej rodziny. Dla gracza jest to nie tylko podróż korytarzami mrocznego budynku, ale także możliwość wniknięcia w umysł malarza popadającego w szaleństwo. Ważnym elementem Layers of Fear jest klimat, który budują liczne „straszaki”, niezrozumiałe deformacje lokacji, zagadki oraz ścieżka dźwiękowa złożona z muzyki klasycznej.

Grę stworzyło krakowskie studio Bloober Team, jej druga odsłona trafiła w tym roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Drugą grą objętą promocją jest Q.U.B.E. 2. To logiczna pozycja stawiająca przed graczem wyzwania w postaci zagadek. Rozgrywka została też wzbogacona o intrygującą warstwę fabularną, która skupia się na postaci archeolog Amelii Cross. Bohaterka nagle budzi się w dziwnym świecie stworzonym z sześcianów. Wraz ze swoją towarzyszką Emily podejmuje próbę zrozumienia tego miejsca i odnalezienia drogi do domu.

Q.U.B.E. 2 przygotowało walijskie studio Toxic Games. Jest to sequel dobrze przyjętej produkcji Q.U.B.E., która pierwotnie miała być jedynie projektem na zaliczenie. Działo studentów z Uniwersytetu w Newport okazało się jednak na tyle ciekawe, że rozrosło się do miana pełnej wersji gry.

  1. Recenzja gry Layers of Fear - polskiej odpowiedzi na grywalny zwiastun Silent Hills
  2. Layers of Fear - poradnik do gry
  3. Q.U.B.E. 2 - poradnik do gry
  4. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasje przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Z czasem zaczął zastanawiać się, czy jest dla niego miejsce w większej redakcji. W efekcie trafił do newsroomu GRYOnline.pl. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. Nie przepada za to za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się jej bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPG-i (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając zespół w weekendy. Dzięki temu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej