Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2010, 12:15

autor: Sarge

Kontynuacja XIII Century w produkcji

Firma 1C Company zapowiedziała grę Real Warfare 2: Northern Crusades – nową strategię czasu rzeczywistego tworzoną przez studio Unicorn Games. Tytuł ten jest kontynuacją Real Warfare: 1242 – produkcji opierającej się na historycznych wydarzeniach dotyczących przede wszystkim Rosji.

Firma 1C Company zapowiedziała grę Real Warfare 2: Northern Crusades – nową strategię czasu rzeczywistego tworzoną przez studio Unicorn Games. Tytuł ten jest kontynuacją Real Warfare: 1242 (znanej też jako XIII Century: Blood of Europe) – produkcji opierającej się na historycznych wydarzeniach dotyczących przede wszystkim Rosji.

Najnowsza odsłona traktuje o najważniejszych wydarzeniach w historii zakonu krzyżackiego w XIII wieku, czyli między innymi o podboju pogańskich Prus. Na przestrzeni wielu misji składających się na pełną kampanię stawimy czoła silnemu oporowi pogan. W każdej bitwie może uczestniczyć więcej niż 10.000 wojowników, co czyni z tych potyczek prawdziwie epickie starcia.

Kontynuacja XIII Century w produkcji - ilustracja #1

Autorzy tak naprawdę podzielili rozgrywkę na dwie części. W jednej z nich mamy do czynienia z mapą strategiczną, gdzie widzimy cały teren działań i podejmujemy kluczowe decyzje dla naszego imperium. Jednocześnie w zabawę wpleciono pewne elementy gier RPG. Nasze wojska z czasem zdobywają bowiem doświadczenie, które przydaje się w następujących po sobie misjach, gdy musimy stanąć przeciw coraz silniejszemu przeciwnikowi.

Oprócz tego mamy do czynienia z częścią taktyczną, gdzie toczymy bitwy w trójwymiarowym środowisku, obejmując dowodzenie nad tysiącami wojsk. Przed udaniem się na daną bitwę musimy opracować odpowiednią taktykę. Często przyjdzie nam bronić lub zdobywać pojedyncze osady, zamki i całe miasta – warto wtedy skorzystać z pomocy wojowników o różnorodnych specjalizacjach.

Kontynuacja XIII Century w produkcji - ilustracja #2

Twórcy obiecują jak najwierniej oddać realia wojny. Kluczowym elementem jest więc morale naszych podopiecznych. W zależności od sukcesów lub porażek ich wola walki będzie odpowiednio regulowana, zatem przy odpowiedniej strategii wygramy starcia nawet z przeważającymi siłami wroga. Równie ważne stanie się zresztą otoczenie w jakim przyjdzie nam toczyć pojedynki – wiele przygotowanych map ma cechować się sporym zróżnicowaniem terenu, który będzie należało w należyty sposób wykorzystać.

Miłośnicy sieciowych zmagań również mogą liczyć na coś dla siebie, choć nie zdradzono szczegółów na temat ilości przygotowanych aren czy obsługiwanej liczby graczy. Real Warfare 2: Northern Crusades ukaże się w drugim kwartale 2011 roku, a jednocześnie udostępniono również pierwsze screeny, które możecie oglądać w tej wiadomości.

Kontynuacja XIII Century w produkcji - ilustracja #3
Kontynuacja XIII Century w produkcji - ilustracja #4
Kontynuacja XIII Century w produkcji - ilustracja #5