Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Real Warfare 2: Northern Crusades (PC)
OkładkaReal Warfare 2: Northern Crusades (PC)

Real Warfare 2: Northern Crusades PC

Kontynuacja strategii czasu rzeczywistego Real Warfare: 1942 (znanej też jako XIII Century: Blood of Europe) opierającej się na historycznych wydarzeniach rozgrywających się w XIII wieku.

Strategiczne | średniowiecze

Real Warfare 2: Northern Crusades Premiera PC

18listopada2011

producent: Unicorn Games wydawca: 1C Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Real Warfare 2: Northern Crusades

Medieval II: Total War

Total War: Attila

Total War: Three Kingdoms

Real Warfare 2: Northern Crusades to druga część dość znanej strategii czasu rzeczywistego (dla wyjaśnienia - samodzielny dodatek XIII Century: Blood of Europe do XIII Century: Death or Glory został wydany poza terytorium Rosji jako suwerenna gra Real Warfare: 1942), w której obejmujemy kontrolę nad tysiącami wojsk i stajemy do boju z przeciwnikiem o równie pokaźnych argumentach. Gra została stworzona przez studio Unicorn Games, odpowiadające również za poprzednią odsłonę serii – omawiany tutaj tytuł stanowi zatem rozwinięcie pomysłów wykorzystanych w oryginale.

Warstwa fabularna traktuje o najważniejszych wydarzeniach w historii Zakonu Krzyżackiego w XIII wieku, czyli między innymi o podboju pogańskich Prus. Na przestrzeni wielu misji składających się na pełną kampanię stawiamy czoła silnemu oporowi pogan. W każdej bitwie może uczestniczyć nawet kilkanaście tysięcy wojowników, co czyni z tych potyczek prawdziwie epickie starcia.

Autorzy tak naprawdę podzielili rozgrywkę na dwie części. W jednej z nich mamy do czynienia z mapą strategiczną, gdzie widzimy cały teren działań i podejmujemy kluczowe decyzje dla naszego imperium. Oprócz tego mamy do czynienia z częścią taktyczną, gdzie toczymy bitwy w trójwymiarowym środowisku, obejmując dowodzenie nad tysiącami żołnierzy.

W zabawę wpleciono pewne elementy gier RPG. Nasze wojska z czasem zdobywają doświadczenie, które przydaje się w następujących po sobie misjach, gdy musimy zmierzyć się z coraz silniejszymi przeciwnikami. Często przychodzi nam też bronić lub zdobywać pojedyncze osady, zamki i całe miasta – warto wtedy skorzystać z pomocy wojowników o różnorodnych specjalizacjach.

Twórcy postarali się jak najwierniej oddać realia wojny. Kluczowym elementem jest więc morale naszych podopiecznych. W zależności od sukcesów lub porażek ich wola walki jest odpowiednio regulowana, zatem przy odpowiedniej strategii wygrywamy starcia nawet z przeważającymi siłami wroga. Równie ważną rolę odgrywa otoczenie, w jakim przychodzi nam toczyć pojedynki – wiele przygotowanych map cechuje się sporym zróżnicowaniem terenu, które trzeba w należyty sposób wykorzystać.

W takiej produkcji nie mogło oczywiście zabraknąć trybu sieciowego. Toczymy walki z graczami z całego świata na wielu różnych mapach, przy czym możliwa jest też zabawa za pośrednictwem sieci LAN. Oprawa graficzna została nieco usprawniona w stosunku do poprzedniej części, a szczególnym jej atutem jest możliwość wyświetlania naraz na ekranie ogromnej liczby postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Real Warfare 2: Northern Crusades

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Real Warfare 2: Northern Crusades Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • 512 MB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7