Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2010, 15:05

autor: Jiker

Kontynuacja Uncharted 2: Among Thieves coraz bliżej?

Zeszłoroczne, rewelacyjne niemal pod każdym względem Uncharted 2: Among Thieves na PlayStation 3 to jedna z najlepszych gier obecnej generacji. Czy trzecia odsłona przygód Nathana Drake’a, której temat podjął właśnie aktor Nolan North, okaże się kolejną perłą w dorobku studia Naughty Dog?

Zeszłoroczne, rewelacyjne niemal pod każdym względem Uncharted 2: Among Thieves na PlayStation 3 to jedna z najlepszych gier obecnej generacji (doceniona przez graczy i media na całym świecie). Czy trzecia odsłona przygód Nathana Drake’a, której temat podjął właśnie aktor Nolan North, okaże się kolejną perłą w dorobku studia Naughty Dog?

North oznajmił w rozmowie z redaktorami magazynu GamePro, że 2010 rok będzie dla niego niezwykle zajęty – spędzi go m.in. na nagraniach do Uncharted 3. Aktor jest oczywiście osobą, której głosem Nathan Drake przemawia w anglojęzycznej wersji gry. Jeśli wierzyć zachodnim graczom, robi to niemal równie dobrze, co fenomenalny Jarosław Boberek.

Kontynuacja Uncharted 2: Among Thieves coraz bliżej? - ilustracja #1

Uncharted 2: Among Thieves

Nolan North, który ma w swoim dorobku kilka efektownych ról w grach komputerowych i konsolowych (w samym tylko 2009 roku brał udział m.in. w nagraniach do Halo 3: ODST, Assassin's Creed 2 oraz Shadow Complex), zdradził, że kolejne miesiące upłyną mu także na pracy przy kontynuacji Assassin’s Creed II, oraz „jeszcze kilku innych, wielkich produkcjach, które czekają na ujawnienie ”.

O ile kwestia kolejnych przygód Ezio Auditore de Firenze została już wyjaśniona, o tyle temat Uncharted III przewijał się dotąd wyłącznie w sferze plotek. Podjęła go m.in. Amy Hennig, dyrektor kreatywna studia Naughty Dog, która oświadczyła, że „Uncharted 2 nie kończy historii Nathana ”, nie decydując się jednak na oficjalnie potwierdzenie prac nad kontynuacją. W listopadzie z kolei dowiedzieliśmy się, że Naughty Dog rozpoczęło optymalizację silnika graficznego, najprawdopodobniej pod kątem następnej historii Nathana.

Zachodnie serwisy czekają aktualnie na komentarz ze strony przedstawicieli firm zaangażowanych w produkcję serii Uncharted – studia Naughty Dog oraz wydawcy Sony Computer Entertainment. Wątpliwym jest jednak, by istnienie Uncharted 3 zostało przez nich automatycznie potwierdzone. W oczekiwaniu na weryfikację polecamy Wam zapoznanie się z recenzją Uncharted 2: Among Thieves autorstwa Von Zay’a.