Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2011, 12:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Konsolowe wersje gry Batman: Arkham City debiutują w amerykańskich sklepach

Długo oczekiwana gra akcji Batman: Arkham City debiutuje dzisiaj w wersjach konsolowych na amerykańskim rynku, by w piątek pojawić się także w Polsce. Premiera pecetowej edycji odbędzie się w listopadzie.

W Stanach Zjednoczonych zadebiutowały konsolowe wersje długo oczekiwanej gry Batman: Arkham City. Nowa odsłona przygód Mrocznego Rycerza w piątek pojawi się także w polskich sklepach.

Tytuł został stworzony przez zespół RockSteady Studios, odpowiedzialny wcześniej za dobrze przyjętą poprzednią część, czyli Batman: Arkham Asylum. W tym tygodniu produkcja staje się dostępna jedynie dla posiadaczy PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Pecetowcy na swoją edycję będą musieli poczekać do listopada. Dokładna data premiery dopiero zostanie podana.

Konsolowe wersje gry Batman: Arkham City debiutują w amerykańskich sklepach - ilustracja #1

Przedpremierowe zamówienia na grę możecie składać m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 219,90 złotych, podczas gdy użytkownicy PC zapłacą 119,90 złotych. Jeśli zdecydujecie się na zakup przed oficjalnym debiutem najnowszego dzieła RockSteady Studios, w prezencie otrzymacie kod pozwalający na pobranie skórki Batman 1970s. Dla największych fanów przygotowano również bogatą Edycję Kolekcjonerską, zawierającą m.in. figurkę Mrocznego Rycerza i film animowany Batman: Gotham Knight. Póki co, nie jest ona dostępna w sklepie.

Batman: Arkham City zostanie wydany w naszym kraju przez firmę Cenega w rodzimej kinowej wersji językowej (polskie napisy, angielskie głosy). Nic też nie stoi na przeszkodzie, by całą przygodę ukończyć w pełni po angielsku, gdyż pojawi się opcja zmiany języka.

Produkcja autorstwa RockSteady Studios zbiera znakomite opinie. Według bazy danych serwisu Metacritic, średnia ocen przyznanych przez najbardziej znane serwisy branżowe nie schodzi poniżej poziomu 95 punktów na 100 możliwych (X360 – 95/100; PS3 – 97/100). Entuzjazm zachodnich dziennikarzy podziela Stranger, który w naszej recenzji przyznał grze niemal maksymalną notę.

Konsolowe wersje gry Batman: Arkham City debiutują w amerykańskich sklepach - ilustracja #2

Tytuł możecie obejrzeć w akcji za pośrednictwem serwisu tvgry.pl, na łamach którego w piątek opublikowano fragment rozgrywki w ramach materiału z cyklu Przegląd Tygodnia. W najbliższych dniach spodziewajcie się kolejnych filmów, podejmujących poszczególne elementy tej niezwykle rozbudowanej produkcji.

Batman: Arkham City to bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2009 roku gry akcji Batman: Arkham Asylum. W stosunku do poprzedniczki wprowadzono szereg usprawnień, wśród których najważniejsze wydaje się przygotowanie otwartego świata oferującego zupełnie nowe możliwości. Gracz przez cały czas ma co robić i oprócz podążania główną linią fabularną może zaliczać pojedyncze wyzwania, wypełniać poboczne zadania, czy zająć się szukaniem ukrytych przedmiotów. Autorzy obiecują ok. 40 godzin potrzebnych na ukończenie wszystkich misji.