Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 13:30

autor: AlexB

Koniec pewnej ery - najbliższy numer CD-Action bez płyty DVD

Po 22 latach bytności na rynku CD-Action pojawi się w kioskach po raz pierwszy bez płyty. Najnowszy numer najpopularniejszego polskiego czasopisma branżowego będzie sprzedawany wyłącznie ze zdrapką z wydrukowanym kodem do wykorzystania na platformie Steam. Wraz z tą zmianą obniżono cenę miesięcznika – z 17,99 zł na 9,99 zł.

286. numer CD-Action, który zadebiutuje 28 sierpnia, przejdzie do historii. Po raz pierwszy od 22 lat do najpopularniejszego magazynu o elektronicznej rozrywce w Polsce nie będzie dołączony żaden nośnik fizyczny. Zamiast tego wewnątrz magazynu znajdziemy zdrapkę z wydrukowanymi kluczami do pełnych wersji gier, które można wykorzystać na platformie Steam. Konsekwencją tej decyzji jest bardzo dobra wiadomość dla portfeli czytelników. W ramach rekompensaty za brak płyty cena CD-Action ulegnie obniżeniu. Nadchodzący numer będzie kosztował nie 17,99 złotych, a 9,99 złotych. Wszystko to bez uszczerbku na objętości czasopisma.

W oficjalnej zapowiedzi numeru redakcja CD-Action uczula, by po zakupie sprawdzić, czy na 130 stronie znajduje się nienaruszona karta z kodami na Ultra Street Fighter IV, Pixel Heroes: Byte & Magic oraz Skyhill.

Nadchodzący numer CD-Action zostanie zapamiętany jako ważny punkt w historii tego pisma. - Koniec pewnej ery - najbliższy numer CD-Action bez płyty DVD - wiadomość - 2018-08-24
Nadchodzący numer CD-Action zostanie zapamiętany jako ważny punkt w historii tego pisma.

Zamieszczanie kodów na Steam w CD-Action nie jest rzeczą nową. Jednak nigdy nie wyparły one całkowicie tradycyjnych płyt. Czy decyzja o rezygnacji z nośników DVD jest słuszna? Zdania czytelników są podzielone. Niektórzy chwalą pomysł i cieszą się, że nie będą musieli już składować płyt, inni pozostają sceptyczni i zwracają uwagę chociażby na to, że kody ze zdrapki można bardzo łatwo wykraść ze sklepu. Tę drugą grupę uspokajamy. Jak podaje serwis WirtualneMedia.pl, rozwiązanie zaproponowane w najnowszym numerze czasopisma jest testowe i jego wprowadzenie nie przesądza stałej zmiany.

Płyty były nieodłączną częścią CD-Action od 22 lat. - Koniec pewnej ery - najbliższy numer CD-Action bez płyty DVD - wiadomość - 2018-08-24
Płyty były nieodłączną częścią CD-Action od 22 lat.

Gdy 1 kwietnia 1996 roku pierwszy numer czasopisma CD-Action pojawił się w kioskach, jednym z jego największych atutów, który przyciągnął całą rzeszę czytelników, była płyta CD. Stała się ona jednym z ikonicznych elementów miesięcznika. To właśnie między innymi dzięki kompaktom, na których z czasem zaczęły pojawiać się pełne wersje gier, CD-Action udało się wspiąć na wyżyny popularności. Świat jednak cały czas idzie do przodu. Najpierw pod koniec 2006 roku wrocławianie zrezygnowali z odchodzących wówczas do lamusa płyt CD i zastąpili je dużo bardziej pojemnymi DVD. Teraz nadszedł czas na kolejną rewolucję. Pytanie tylko, czy okaże się ona sukcesem?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.