Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2011, 09:55

autor: Sarge

Kolejne doniesienia o nowej grze z Bondem w roli głównej

Na początku grudnia informowaliśmy Was o nowej grze z Bondem w roli głównej, rzekomo tworzonej przez studio Raven Software. Doniesienia te do tej pory nie zostały potwierdzone, choć dziś jeszcze bardziej zyskują na wiarygodności.

Na początku grudnia informowaliśmy Was o nowej grze z Bondem w roli głównej, rzekomo tworzonej przez studio Raven Software. Doniesienia te do tej pory nie zostały potwierdzone, choć dziś jeszcze bardziej zyskują na wiarygodności.

Wszystko za sprawą CV umieszczonego w serwisie Linkedln przez jednego z pracowników amerykańskiego dewelopera. Z przedstawionego życiorysu wynika, że był on zatrudniony jako dyrektor kreatywny przy jeszcze nie wydanej grze akcji opartej na międzynarodowej filmowej licencji.

Mimo że konkretny tytuł nie został podany, to w obliczu grudniowych spekulacji od razu nasuwają się skojarzenia z nowymi przygodami agenta 007. Należy jednak pamiętać, że Raven Software należy do koncernu Activision, który jest też właścicielem licencji takich serii filmowych jak X-Men, Transformers, czy Shrek. Tak naprawdę lista możliwości jest więc całkiem długa.

Kolejne doniesienia o nowej grze z Bondem w roli głównej - ilustracja #1

Z dalszej treści omawianego CV dowiadujemy się również, że tajemnicza gra miała wykorzystywać silnik graficzny Unreal Engine 3. Podobno w procesie produkcyjnym znajduje się już od jednego roku i ośmiu miesięcy, zatem chyba najwyższa pora na jakąś oficjalną zapowiedź? Inna sprawa, jeśli projekt został ewentualnie zawieszony...

Wcześniej o możliwości stworzenia „bondowskiej” gry przez Raven Software informował nas fanowski serwis MI6 poświęcony słynnemu agentowi Jej Królewskiej Mości. Activision posiada prawa do tej marki aż do 2014 roku – pewne jest zatem, że jeśli stosowna produkcja powstanie, to z pewnością w szeregach jednego z należących do tego giganta deweloperów.

Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, bo całkiem niedawno ogłoszono, że James Bond w przyszłym roku powróci do kin. Od razu pojawiła się więc szansa na grę opartą na najnowszym filmie, a według serwisu Deadline firma Activision już zleciła bliżej nieokreślonemu studiu stworzenie wysokiej jakości produkcji. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne oświadczenie samych zainteresowanych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

007: Blood Stone

007: Blood Stone