Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 17:55

autor: Draug

Kingdom Come: Deliverance – zobacz system walki w kolejnym dzienniku dewelopera

Studio Warhorse przygotowało kolejny dziennik dewelopera dla realistycznej gry cRPG Kingdom Come: Deliverance. Tym razem poruszono w nim temat systemu walki. Film opatrzyliśmy polskimi napisami.

Do końca zbiórki pieniędzy na grę cRPG Kingdom Come: Deliverance zostało już tylko 9 dni, więc twórcy ze studia Warhorse podkręcają tempo dostarczania materiałów na temat swojego dzieła. Zaledwie w piątek prezentowali konie i jazdę wierzchem w swojej produkcji, a dziś podzielili się kolejnym dziennikiem dewelopera. Tym razem mamy do czynienia ze znacznie obszerniejszym, bo trwającym blisko dwanaście minut materiałem, którego tematem jest system walki. Producent pochwalił się zarówno warsztatem źródłowym wykorzystanym w procesie produkcyjnym, jak i bardziej zaawansowanymi informacjami, dotyczącymi technologicznego aspektu mechaniki toczenia starć. Jak zwykle, przygotowaliśmy dla Was polskie napisy – film z nimi znajdziecie powyżej. Zapraszamy do oglądania.

W zgiełku bitwy szermierka może nie na wiele się zdać. - Kingdom Come: Deliverance – zobacz system walki w kolejnym dzienniku dewelopera - wiadomość - 2014-02-11
W zgiełku bitwy szermierka może nie na wiele się zdać.

Deweloper nieraz zaznaczał, że jest dumny z efektów, które udało mu się osiągnąć w omawianej materii – i rzeczywiście, trudno nie zgodzić się, że starcia w wykonaniu czeskiego studia wyglądają bardzo emocjonująco. Sczególne wrażenie robi wierne przeniesienie średniowiecznych traktatów szermierczych na ekrany i związane z tym animacje – nawet jeżeli mają ulec one przynajmniej częściowej zmianie w momencie, kiedy przeprowadzone zostaną sesje motion capture. Oby tylko bezkompromisowy realizm szedł w parze z intuicyjnym sterowaniem postacią.

A skoro mowa o sesji motion capture – warto wspomnieć, że zbiórka pieniędzy przekroczyła niedawno 700 tysięcy funtów (na koncie twórców widnieją dokładnie 702 tysiące). Przypomnijmy też, że Warhorse Studios odsłoniło niedawno dwa kolejne progi finansowe, zapowiadając stworzenie scenek i filmów instruktażowych (przy 800 tysiącach), a następnie implementację w grze trybu turnieju (gdy zostanie zgromadzone kolejne 100 tysięcy). Polecam też Waszej uwadze opublikowane dzisiaj wykresy, które ukazują, w jakich krajach najchętniej wspiera się omawiany projekt.

Kingdom Come: Deliverance zostanie podzielone na trzy akty, a pierwszy z nich ma zadebiutować w czwartym kwartale 2015 roku. Docelowe platformy sprzętowe to komputery osobiste oraz konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).