Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2018, 10:58

Kingdom Come Deliverance z teksturami HD w akcji

W sieci pojawił się filmik porównujący grafikę standardowego wydania Kingdom Come: Deliverance z wersją korzystającą z ulepszonych tekstur dostępnych w darmowym DLC HD Texture Pack.

KINGDOM COME: DELIVERANCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Warhorse Studios
  2. Wydawca: Deep Silver
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 lutego 2018 r.

Pod koniec marca pecetowa wersja historycznego RPG-a Kingdom Come: Deliverance otrzymała aktualizację opatrzoną numerem 1.4, koncentrującą się głównie na poprawkach błędów. Równolegle autorzy udostępnili darmowe DLC zatytułowane HD Texture Pack, dodające wyższej jakości tekstury. Jeśli zastanawialiście się, jak dużą różnicę w grafice robi ten dodatek, to odpowiedzi na to pytanie udziela materiał wideo przygotowany przez serwis Candyland.

Filmik trwa ponad dwie minuty i porównuje standardową wersję gry z tą korzystającą z nowych tekstur. Różnica jest spora. Część powierzchni nie zmieniła się zbyt bardzo, ale inne mocno zyskały na ostrości i detalach. W sumie DLC jest godną zainteresowania propozycją dla osób posiadających odpowiednio mocne pecety.

Różnica w jakości tekstur jest wyraźna. - Kingdom Come Deliverance na filmiku pokazującym tekstury HD z DLC - wiadomość - 2018-04-09
Różnica w jakości tekstur jest wyraźna.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ukazało się 13 lutego na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem serwisów branżowych. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgadza się nasz redaktor, który wystawił grze notę 7.5.

Kingdom Come: Deliverance okazało się również przebojem kasowym. W ciągu tygodnia od premiery sprzedano milion egzemplarzy. Niestety, twórcy nie podali dokładnych wyników na poszczególne platformy sprzętowe. Dzięki danym serwisu Steam Spy wiemy jedynie, że na samym Steamie produkcję zakupiło ponad 650 tysięcy osób, a należy pamiętać, że od 27 lutego gra dostępna jest również w sklepie GOG.com.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mody do Kingdom Come – łatwy save, lepsza grafika
  3. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem
  4. Kingdom Come Deliverance - poradnik do gry