Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 09:18

autor: Adrian Werner

Kingdom Come Deliverance sprzedało się już w milionie egzemplarzy

Szaleństwo związane z grą Kingdom Come: Deliverance trwa w najlepsze. Autorzy właśnie ogłosili, że sprzedali już milion egzemplarzy tego RPG-a. Połowa z tej liczby przypadła na wersję pecetową.

Wyniki Kingdom Come: Deliverance pokazują, że na rynku jest miejsce na realistyczne RPG-i. - Kingdom Come Deliverance sprzedało się już w milionie egzemplarzy - wiadomość - 2018-02-22
Wyniki Kingdom Come: Deliverance pokazują, że na rynku jest miejsce na realistyczne RPG-i.
KINGDOM COME: DELIVERANCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Warhorse Studios
  2. Wydawca: Deep Silver
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 13 lutego 2018 r.

Ludzie z czeskiego studia Warhorse mają powody do zadowolenia. Tydzień temu pisaliśmy, że sprzedaż historycznego RPG-a Kingdom Come: Deliverance przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Natomiast wczoraj autorzy pochwalili się, że liczba ta wzrosła do miliona. Ten imponujący wynik udało się uzyskać w raptem osiem dni od premiery.

Nie wiemy dokładnie, jak ten milion rozkłada się pomiędzy poszczególne platformy. Wersja PC jest jednak zdecydowanie najpopularniejsza. Według serwisu Steam Spy gracze pecetowi zakupili ponad 470 tys. egzemplarzy, a dane na tej stronie zawsze mają kilka dni opóźnienia, więc spokojnie możemy założyć, że około połowa sprzedanych sztuk Kingdom Come: Deliverance przypadła na wydanie komputerowe.

Przypomnijmy, że Kingdom Come: Deliverance ukazało się 13 lutego na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja nie tylko okazała się przebojem kasowym, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem serwisów branżowych. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 75% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgadza się nasz redaktor, który wystawił grze notę 7.5.

Recenzje byłyby jeszcze bardziej pozytywne, gdyby nie fakt, że produkcja trafiła na rynek z wieloma błędami technicznymi. Autorzy rzucili się do tworzenia patchy, ale te aktualizacje spowodowały spore zamieszanie, zwłaszcza na Xboksie One, gdzie gracze musieli znacznie dłużej czekać na łatkę 1.2. W najlepszej sytuacji są gracze pecetowi, gdyż fani wypuścili już wiele modyfikacji radzących sobie z największymi problemami Kingdom Come: Deliverance, takimi jak system zapisywania stanu gry czy mechanika otwierania zamków za pomocą wytrychów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem