Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 09:37

Polski horror The Beast Inside trafił na Kickstartera

Na Kickstarterze rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na The Beast Inside - horror od polskiej firmy Movie Games, powstający w studiu Illusion Ray. Deweloperzy mają nadzieję zebrać 60 tysięcy dolarów kanadyjskich do 1 kwietnia.

The Beast Inside może być kolejnym dowodem na to, że rodzime studia mają smykałkę do horrorów. - Polski horror The Beast Inside trafił na Kickstartera - wiadomość - 2018-03-08
The Beast Inside może być kolejnym dowodem na to, że rodzime studia mają smykałkę do horrorów.

Takie tytuły jak Layers of Fear, Dying Light czy Darkwood pokazały, że polscy deweloperzy potrafią przyprawić graczy o dreszcze. Teraz zaś kolekcja udanych rodzimych horrorów może się jeszcze poszerzyć – o ile tylko firmie MovieGames i studiu Illusion Ray uda się zebrać 60 tysięcy dolarów kanadyjskich w trakcie kampanii na Kickstarterze. Zbiórka na The Beast Inside, rozpoczęła się dwa dni temu i potrwa do 1 kwietnia. Do tej pory idzie całkiem nieźle: twórcy zdołali już zdobyć jedną czwartą docelowej kwoty.

  1. Gra The Beast Inside w serwisie Kickstarter

The Beast Inside to horror, jednak w założeniach ma być on bardziej rozbudowany od wielu dzisiejszych przedstawicieli gatunku, skupiających się wyłącznie na eksploracji i atmosferze grozy. Otrzymamy tu na wpół otwarty świat (a więc zapewne zestaw połączonych ze sobą, większych lokacji), walkę przy użyciu rewolweru oraz elementów środowiska, a także złożone łamigłówki, opierające się na łamaniu szyfrów i przeglądaniu starych tekstów. Ponadto produkcja zaoferuje nam dwóch protagonistów, żyjących w odmiennych okresach historycznych.

Oprawa graficzna, wykorzystująca silnik Unreal Engine 4 i technologię fotogrametrii, ma być niemalże fotorealistyczna. - Polski horror The Beast Inside trafił na Kickstartera - wiadomość - 2018-03-08
Oprawa graficzna, wykorzystująca silnik Unreal Engine 4 i technologię fotogrametrii, ma być niemalże fotorealistyczna.

Niektóre spośród dodatkowych celów zbiórki:

  1. 75 tysięcy – dodatkowe mechaniki rozgrywki;
  2. 100 tysięcy – dodatkowe dwanaście (!) języków;
  3. 130 tysięcy – nowy wątek poboczny;
  4. 225 tysięcy – więcej postaci niezależnych;
  5. 250 tysięcy – więcej niż jedno zakończenie gry;
  6. 275 tysięcy – wersja na PlayStation 4 i Xboksa One;
  7. 300 tysięcy – wersja VR.

Pierwszym z nich będzie Adam, kryptoanalityk CIA, który wraz z żoną przenosi się na prowincję, by tam w odosobnieniu pracować nad złamaniem kodu, mogącego przechylić szalę zwycięstwa w zimnej wojnie na korzyść Stanów Zjednoczonych. Szybko jednak okazuje się, że jego pustelnia bynajmniej nie jest spokojnym i bezpiecznym miejscem. Po odnalezieniu na strychu pamiętnika Nicolasa, uczestnika wojny secesyjnej, życie Adama zmienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie.

Polski horror The Beast Inside trafił na Kickstartera - ilustracja #3

Twórcami The Beast Inside są deweloperzy z zespołu Illusion Ray, złożonego z byłych członków The Farm 51, Fuero Games oraz Platige Image. Wydawcą została firma MovieGames, założona w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Ten pierwszy może być Wam znany: przez lata sam pisał o grach wideo, piastując stanowisko redaktora naczelnego takich pism jak „Gambler” czy „Komputer Świat GRY”. Na razie MovieGames nie ma w swoim portfolio większych hitów – firma była m.in. wydawcą całkiem udanej strzelanki Project Remedium. Natomiast doświadczenia z Kickstarterem nie sposób jej odmówić, gdyż w ubiegłym roku właśnie za pomocą tego serwisu spółka ufundowała swój inny projekt, horror z elementami erotyki o tytule Lust for Darkness.

O ile twórcy nie ulegną pokusie polegania na tanich straszakach, The Beast Inside może być naprawdę intrygującą i niepokojącą przygodą. - Polski horror The Beast Inside trafił na Kickstartera - wiadomość - 2018-03-08
O ile twórcy nie ulegną pokusie polegania na tanich straszakach, The Beast Inside może być naprawdę intrygującą i niepokojącą przygodą.

Data premiery gry – o ile oczywiście zostanie ona ufundowana na Kickstarterze – została wyznaczona na pierwszy kwartał 2019 roku. Natomiast osoby, które wesprą kampanię kwotą powyżej 9 dolarów już teraz otrzymają dostęp do wersji demonstracyjnej. Co więcej, każdy kto w pierwszych 48 godzinach zbiórki wesprze grę jakąkolwiek kwotą, dostanie dostęp do jej wersji beta (dostępna w grudniu 2018). Po upływie tego czasu nagroda ta będzie dostępna tylko dla tych osób, które zdecydują się ofiarować co najmniej 100 dolarów. Wszystko wskazuje więc na to, że produkcja jest na całkiem zaawansowanym etapie i kto wie – może nawet w przypadku fiaska zbiórki ostatecznie się ukaże. Na razie jednak trzymamy za polski projekt kciuki, tym bardziej, że szanse na jego powodzenie są naprawdę całkiem spore. A wizualnie powalających, klimatycznych horrorów – szczególnie, jeśli mają do tego bardziej złożoną rozgrywkę – nigdy za wiele.

  1. Gra The Beast Inside w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia MovieGames