Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 lutego 2018, 10:19

autor: Czarny Wilk

Zdjęcia do Godzilla vs Kong jeszcze w tym roku

Wielkie potwory są ostatnimi czasy bardzo pracowite. W zeszłym roku Kong udowadniał, kto rządzi na Wyspie Czaszki, za rok Godzilla obroni tytuł Króla Potworów, a w 2020 roku obie bestie zmierzą się ze sobą. Wiemy już, kiedy rozpoczną się prace na planie tego ostatniego pojedynku, reżyserowanego przez Adama Wingarda.

Godzilla z 2014 roku i Kong: Wyspa Czaszki z 2017 roku okazały się sukcesami finansowymi, pieczętując powstanie kolejnego filmowego uniwersum, poświęconego olbrzymim potworom. W marcu 2019 roku doczekamy się filmu Godzilla: King of the Monsters, w którym potężny gad zmierzy się z przypominającą ćmę Mothrą, przerośniętym pterozaurem Rodanem i trójgłowym smokiem Królem Ghidorą. Rok później w kolejnej produkcji stoczą ze sobą walkę Godzilla oraz King Kong. Dowiedzieliśmy się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do tego ostatniego widowiska.

Oryginalny pojedynek potworów miał miejsce przeszło pół wieku temu i nie miał wyraźnego zwycięzcy. - Zdjęcia do Godzilla vs Kong jeszcze w tym roku - wiadomość - 2018-02-22
Oryginalny pojedynek potworów miał miejsce przeszło pół wieku temu i nie miał wyraźnego zwycięzcy.

Jak poinformował serwis Omega Underground, prace na planie Godzilla vs. Kong rozpoczną się 1 października 2018 roku i potrwają do lutego 2019 roku. Czwarty film wchodzący w skład tworzonego przez Warner Bros. i Paramount Pictures „MonsterVerse” zostanie wyreżyserowany przez Adama Wingarda, twórcę Gościa z 2014 roku, Blair Witch z 2016 roku i zeszłorocznej filmowej adaptacji mangi Death Note. Za historię odpowiada zespół scenarzystów kierowany przez Terry’ego Rossio (Shrek, pięć części Piratów z Karaibów).

Godzilla vs. Kong zadebiutuje 22 maja 2020 roku. Akcja filmu rozegra się we współczesnych czasach i zaprezentuje nam podstarzałą wersję King Konga. Obraz nie będzie remakiem King Kong vs. Godzilla z 1962 roku – nowa historia ma być całkowicie autorska. Wingard zdradził, że w przeciwieństwie do wspomnianej produkcji studia Toho, w jego filmie pojedynek zakończy się wyraźnym zwycięstwem któregoś z potworów.

filmy i serialefilmy Adam Wingard