Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2018, 10:40

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Far Cry 5 – porównanie grafiki na PC, Xboksie One i PS4

Na kanale Candyland pojawiło się porównanie grafiki w najnowszej strzelance od Ubisoftu – Far Cry 5. Testy zostały przeprowadzone na pecetach oraz podstawowych wersjach konsol PS4 i Xbox One.

Far Cry 5 na PC i konsolach – czy różnice są duże? - Far Cry 5 – porównanie grafiki na PC, Xboksie One i PS4 - wiadomość - 2018-04-09
Far Cry 5 na PC i konsolach – czy różnice są duże?
FAR CRY 5 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
  5. Data premiery: 27 marca 2018 r.

Na znanym z publikowania podobnych materiałów kanale Candyland w serwisie YouTube pojawiło się porównanie graficzne Far Cry 5 w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Na pececie gra działa w rozdzielczości 1080p, z poziomem detali ustawionym na „ultra”. W przypadku konsol przetestowano słabsze modele (nie ma tutaj fragmentów rozgrywki z PS4 Pro oraz Xboksa One X), w związku z czym można śmiało stwierdzić, że materiał został przygotowany z myślą o odbiorcach posiadających ekrany FullHD.

Różnice nie są wielkie, ale miejscami widoczne. Pecetowcy mogą się cieszyć nieco większym zasięgiem wyświetlania obiektów, ostrzejszymi teksturami i bardziej szczegółowymi odbiciami w wodzie. W przypadku wersji na Xboksa One w oczy najbardziej rzuca się zauważalnie rozmyty obraz, z pewnością będący efektem niższej rozdzielczości. Poza tymi kilkoma szczegółami wszystkie wydania prezentują się jednak w zasadzie identycznie.

Strzelanka Far Cry 5 zadebiutowała na PC oraz konsolach obecnej generacji 27 marca. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Recenzja gry Far Cry 5 – szalony sandbox
  2. Far Cry 5 – strona oficjalna