Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2014, 20:16

autor: Ender

Kingdom Come: Deliverance – nowy dziennik dewelopera przedstawia żyjący świat gry

W kolejnym krótkim filmie stworzonym przez deweloperów gry Kingdom Come: Deliverance, przedstawiono owoce prac nad sztuczną inteligencją bohaterów niezależnych oraz sposoby ich interakcji z otoczeniem. Twórcy chwalą się, że każda postać na jaką natkniemy się podczas zabawy posiada własny zawód, zwyczaje oraz plan dnia.

Do zakończenia zbiórki pieniędzy na Kickstarterze przeznaczonych na produkcję historycznej gry RPG Kingdom Come: Deliverance został już tylko tydzień. Do tej pory udało się uzbierać ponad 700 tysięcy funtów (ok. 2,1 miliona złotych), przekraczając ponad dwukrotnie wstępną zaproponowaną kwotę. Deweloperzy z czeskiego Warhorse Studios cały czas promują swoje dzieło i liczą na dalsze zainteresowanie graczy. Dziś opublikowali kolejny filmowy dziennik, w którym tym razem przedstawiają owoce pracy nad autorskim silnikiem i sztuczną inteligencją.

Według producentów Kingdom Come: Deliverance, wszyscy napotkani w grze ludzie żyją własnym wirtualnym życiem, uzależnionym od pogody, pory oraz dnia tygodnia. Opracowany model sztucznej inteligencji sprawiać ma, że postacie będą reagowały nawzajem na własną obecność i w ograniczony sposób komunikowały się ze sobą. Każdy npc ma zestaw zawód i zestaw własnych ulubionych zajęć. Część po ciężkim dniu pracy w polu wróci od razu do domu, część np. spędzi wieczór w gospodzie.

Żaden z bohaterów niezależnych nie ma być traktowany w specjalny sposób. Jeżeli wykonujemy jakiś quest to często zmuszeni zostaniemy, by ich znaleźć w różnych miejscach lub poczekać do rana na rozmowę. Oczywiście zostaje opcja gwałtownego zerwania z łóżka, co odbije się na nastroju rozmówcy. Gracza będą również obowiązywać te same reguły co npc-ów. Oznacza to np. że musi wykonywać te same minigry co oni, przy produkcji narzędzi czy naprawie broni. Podobny dobowy cykl zachowań wykazywać będą także wszystkie zwierzęta, zarówno gospodarskie jak i te zamieszkujące dzikie ostępy.

Kingdom Come: Deliverance zostanie podzielone na trzy akty, a pierwszy z nich ma zadebiutować w czwartym kwartale 2015 roku. Docelowe platformy sprzętowe to komputery osobiste oraz konsole nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

  1. Kingdom Come: Deliverance - średniowieczny Skyrim od twórców Mafii
  2. Strona kickstarterowej zbiórki na grę Kingdom Come: Deliverance
  3. Oficjalna strona internetowa gry Kingdom Come: Deliverance
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach