Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2014, 19:59

autor: qjin

Battlefield 4: Drugie uderzenie – znamy datę premiery

Firma Electronic Arts ujawniła, kiedy odbędzie się premiera Battlefield 4: Drugie uderzenie, kolejnego dodatku do najnowszej strzelaniny studia EA DICE, który został pierwotnie wydany na konsolę Xbox One. Czasowa wyłączność minie w przyszłym tygodniu – tradycyjnie najpierw zagrają posiadacze Battlefielda 4: Premium, potem do rozgrywki będą mogli dołączyć pozostali gracze.

Operacja Metro w Battlefieldzie 4 już niebawem dostępna także dla posiadaczy PC, PS3, PS4 i X360 - Battlefield 4: Drugie uderzenie – znamy datę premiery - wiadomość - 2014-02-13
Operacja Metro w Battlefieldzie 4 już niebawem dostępna także dla posiadaczy PC, PS3, PS4 i X360

Zaledwie parę dni temu pisaliśmy na łamach naszego serwisu o plotkach dotyczących daty premiery rozszerzenia Battlefield 4: Drugie uderzenie i dzisiaj zostały one potwierdzone przez koncern Electronic Arts. Premiera kolejnego DLC do „czwórki” odbędzie się 18 lutego na PC, PlayStation 3, PlayStation 4 i Xboksie 360. Data obowiązuje tylko tych użytkowników, którzy mają zakupiony zestaw Premium do Battlefielda 4. Pozostali gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać dwa tygodnie dłużej – do 4 marca. Xboksa One nie wymieniliśmy nie bez powodu, gdyż posiadacze tej platformy sprzętowej otrzymali DLC na czasową wyłączność i mogą w nie grać od 22 listopada 2013 roku, czyli od dnia pojawienia się na rynku konsoli nowej generacji firmy Microsoft.

Battlefield 4: Drugie uderzenie zaoferuje cztery najpopularniejsze mapy z poprzedniej części serii w odświeżonej i dostosowanej do „czwórki” formie – nie chodzi tylko o przygotowanie pod system Levolution, ale także o zmiany pod względem graficznym (trzecia generacja silnika Frostbite). Twórcy postanowili zamieścić w DLC Operację Metro, Kaspijską granicę, Zatokę Omańską oraz Operację Pustynna Burza, o których możecie poczytać w naszym poradniku do „trójki”. Dodatek ma również wprowadzić dodatkowe bronie, pojazd Dune Buggy i tryb Przejęcie Flagi.

Przy okazji firma Electronic Arts przypomniała, że kolejnym, już trzecim DLC do Battlefielda 4 będzie Wojna na morzu (ang. Naval Strike), który doda cztery zupełnie nowe mapy z akcją umiejscowioną na Morzu Południowochińskim, pięć niedostępnych wcześniej broni i dwa gadżety. Jego premierę zaplanowano na koniec marca tego roku w przypadku posiadaczy edycji Premium oraz na kwiecień w przypadku pozostałych graczy. Poza wymienionymi rozszerzeniami pojawią się jeszcze dwa DLC: Zęby smoka i Ostateczna rozgrywka, które wstępnie mają wyjść latem 2014 roku. Wygląda na to, że zawieszenie prac nad dodatkami, o którym poinformowano pod koniec ubiegłego roku, nie jest już dłużej aktualne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.