Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 12:41

Battlefield 4 – produkcja dodatków zawieszona do czasu naprawienia gry

Firma Electronic Arts poinformowała, że studio DICE zawiesiło prace nad kolejnymi dodatkami DLC do Battlefield 4. Zamiast tego zespół koncentruje się obecnie na usuwaniu problemów obecnych w podstawowej wersji gry.

Twórcy Battlefield 4 koncentrują się obecnie wyłącznie na usuwaniu błędów. - Battlefield 4 – produkcja dodatków zawieszona do czasu naprawienia gry - wiadomość - 2013-12-05
Twórcy Battlefield 4 koncentrują się obecnie wyłącznie na usuwaniu błędów.

Nikogo z właścicieli Battlefield 4 nie trzeba chyba przekonywać, że gra trafiła do sprzedaży w mocno niedopracowanym stanie. Produkcję trapi sporo problemów technicznych, które potrafią solidnie uprzykrzyć zabawę. Wielu użytkowników zdenerwowało, że pomimo tego firma Electronic Arts zdecydowała się na wypuszczenie dodatku China Rising (u nas znanego jako Chińska nawałnica), zamiast wpierw zająć się poprawieniem wersji podstawowej, zwłaszcza że rozszerzenie wprowadziło własny zestaw błędów. Głos w tej sprawia zajął przedstawiciel wydawcy, który poinformował, że podjęto decyzję o zawieszeniu produkcji kolejnych DLC.

W ten sposób uwaga całego zespołu odpowiedzialnego za Battlefield 4 poświęcona jest teraz usuwaniu problemów. Produkcja dodatków zostanie wznowiona dopiero, gdy podstawowa wersja gry osiągnie odpowiedni poziom dopracowania. Wyjaśniono też sprawę pierwszego rozszerzenia. China Rising było po prostu już prawie gotowe w chwili, gdy stało się jasne jak duże kłopoty ma Battlefield 4 i dlatego postanowiono wpierw dokończyć ten projekt.

Powstaje pytanie, jak kłopoty gry wpłynęły na inne tytuły znajdujące się obecnie w produkcji w studio DICE, czyli Star Wars: Battlefront oraz Mirror's Edge. Zastanawia nas czy część z osób zajmujących się tymi projektami również została tymczasowo oddelegowana do prac przy łataniu Battlefield 4.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 4
  2. Recenzja gry Battlefield 4

Battlefield 4 – produkcja dodatków zawieszona do czasu naprawienia gry - ilustracja #2

Warto dodać, że dodatek Battlefield 4: Chińska Nawałnica został udostępniono wczoraj jedynie posiadaczom edycji premium. Natomiast właściciele wydań standardowych dołączą do zabawy dopiero 17 grudnia tego roku. Rozszerzenie oferuje cztery nowe mapy oraz zestaw dodatkowych gadżetów, broni i pojazdów. Ponadto wprowadza tryb zabawy znany jako Bitwa Powietrzna.

Niestety, Chińska Nawałnica przyniosła również pokaźny zestaw własnych błędów, z których część potrafi wręcz uniemożliwić zabawę. Niektórzy użytkownicy nie mogą pobrać dodatku z usługi Origin. Nagminnie zrywane jest również połączenie z serwerami.