Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2014, 13:04

autor: Orbech

Battlefield 4: Drugie uderzenie pojawi się 18 lutego na PC, PS3, PS4 i X360? – plotka

Użytkownik pod ksywką OurRobOrRos zamieścił w serwisie Reddit zdjęcie z niemieckiego Origina, na którym widnieje data premiery Drugiego uderzenia, czyli dodatku do trybu wieloosobowego w Battlefield 4.

Battlefield 4: Drugie uderzenie jest drugim z pięciu dodatków do trybu wieloosobowego. - Battlefield 4: Drugie uderzenie pojawi się 18 lutego na PC, PS3, PS4 i X360? – plotka - wiadomość - 2014-02-10
Battlefield 4: Drugie uderzenie jest drugim z pięciu dodatków do trybu wieloosobowego.

Jeden z bywalców serwisu Reddit pod pseudonimem OurRobOrRos zamieścił zdjęcie z niemieckiego Origina, na którym widać datę premiery dodatku Battlefield 4: Drugie uderzenie, czyli drugiego rozszerzenia do trybu multiplayer. Zapowiada się, że Drugie uderzenie będzie dostępne dla posiadaczy kont Premium począwszy od 18 lutego na komputerach osobistych, PlayStation 3, PlayStation 4 i Xboksie 360, lecz nie jest to potwierdzona informacja. Przy takiej dacie premiery gracze, którzy mają zwykłe konta otrzymaliby dostęp do rozszerzenia 4 marca. Wieści o nadchodzącym wielkimi krokami DLC pojawiły się już 30 stycznia, gdy deweloperzy napisali na blogu o wypuszczeniu patcha do wersji na PS4, który między innymi ma przygotować grę pod kątem dodatku. Jeżeli Drugie uderzenie pojawi się 18 lutego na PC, to można domniemywać, że tego samego dnia zadebiutuje na X360, a na PS3 i PS4 zawita 19 lutego w Europie, bo wtedy wypada środa, czyli dzień kiedy PlayStation Network jest aktualizowane.

Zdjęcie, które zostało zamieszczone w serwsie Reddit. - Battlefield 4: Drugie uderzenie pojawi się 18 lutego na PC, PS3, PS4 i X360? – plotka - wiadomość - 2014-02-10
Zdjęcie, które zostało zamieszczone w serwsie Reddit.

Dodatek Battlefield 4: Drugie uderzenie miał już swoją premierę z tymczasową wyłącznością na Xboksie One w grudniu, ale niestety ta konsola nie jest jeszcze dostępna na polskim rynku. Jeżeli jednak wszystko pójdzie dobrze, to już wkrótce fani gry, którzy posiadają inne platformy sprzętowe też będą mogli cieszyć się z rozszerzenia.

Warto przypomnieć, że pierwszym DLC do Battlefielda 4 jest Chińska nawałnica, które zadebiutowało 17 grudnia 2013 roku. Oferuje ono cztery nowe mapy, tryby, akcesoria, gadżety, pojazdy i bronie do multiplayera. Podobnie będzie z drugim dodatkiem, w którym, można powiedzieć, trafimy do przeszłości, ponieważ gracze dostaną cztery, odpowiednio zmodyfikowane mapy znane z poprzedniej odsłony cyklu. Będą to: Operacja Metro 2014, Kaspijska Granica 2014, Zatoka Omańska 2014, Operacja Pustynna Burza 2014. Poza tym fani otrzymają pięć nowych-starych broni, nowy pojazd, tryb „Zdobądź Flagę” i dziesięć zadań z nagrodami.