Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2014, 21:00

autor: Ender

Monstrum – zapowiedziano nowy survival horror z obsługą okularów Oculus Rift

Twórcy ze studia Team Junkfish zapowiedzieli grę Monstrum. Tytuł jest trójwymiarowym survival horrorem, w którym gracze zamknięci są na pokładzie opuszczonego okrętu wraz z tajemniczym potworem. Podczas rozgrywki musimy wydostać się ze statku, równocześnie unikając spotkania z monstrum. Gra ma współpracować z okularami Oculus Rift.

Niezależne studio deweloperskie Team Junkfish zapowiedziało oficjalnie nową grę, pecetowy survival horror zatytułowany Monstrum. Gra, powstająca na fali popularności gatunku, którą zapoczątkowała wydana w 2010 roku Amnesia, przenosi graczy na pokład dużego opuszczonego i powoli niszczejącego statku. Gracze zostają w nim uwięzieni i muszą znaleźć drogę ucieczki. Równocześnie ich tropem podąża cały czas tytułowe monstrum.

Ponieważ nie mamy najmniejszych szans w starciu z potworem musimy skorzystać ze wszystkich możliwych metod, by przetrwać i zmylić pościg. Wykorzystamy do tego kryjówki, a także narzędzia i przedmioty odwracające uwagę. Pokłady statku będą w części losowo generowane, tak więc za każdym razem będą wyglądały nieco inaczej, utrudniając rozgrywkę. Twórcy zdecydowali się również wprowadzić system permanentnej śmierci. Warto jeszcze dodać, że gra została przystosowana do współpracy z okularami Oculus Rift.

Na razie nie znamy innych szczegółów dotyczących projektu. Nowe informacje powinny pojawić się w marcu. Twórcy wraz ze swoim dziełem będą obecni na londyńskich targach EGX Rezzed oraz konferencji GDC 2014.

  1. Oficjalna strona Team Junkfish