Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitch
Okładka Monstrum (PS4)

Monstrum

Survival horror opracowany przez niezależne studio Team Junkfish. Gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem uwięzionym na pokładzie olbrzymiego, popadającego w ruinę okrętu, a jego zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki.

Przygodowe | FPP | survival horror | roguelike | horror | indie

Okładka Monstrum (PS4)

data premiery gry:

20maj2015

PC

22maj2020

PS4 XONE Switch

Monstrum to trójwymiarowa przygodówka z gatunku survival horror. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio Team Junkfish, które do tej pory nie miało na koncie żadnych głośnych produkcji.

Fabuła

Monstrum przenosi gracza na pokład dużego, opuszczonego oraz powoli niszczejącego okrętu, gdzie został uwięziony w niewytłumaczonych okolicznościach i musi znaleźć drogę ucieczki. Równocześnie jego tropem podąża cały czas tytułowe monstrum.

Mechanika

Monstrum jest pierwszoosobowym survival horrorem. Produkcja stawia mocny nacisk na losowość rozgrywki. Gracz porusza się po generowanym proceduralnie okręcie i staje do walki z jednym z trzech zaimplementowanych potworów. Dodatkowo każda z tych kreatur ma własne schematy zachowań.

Z racji tego, że gracz nie jest w stanie zabić potwora, musi oni korzystać ze wszystkich możliwych metod, by zmylić pościg, takich jak kryjówki, a także narzędzia i przedmioty odwracające uwagę. Twórcy zdecydowali się również wprowadzić system permanentnej śmierci. Jeden błąd lub przeoczenie oznacza, że należy zacząć całą zabawę od początku, na nowej mapie i z innym potworem.

Kwestie techniczne

Monstrum oferuje realistyczną i utrzymaną w ciemnych barwach oprawę graficzną, skutecznie pomagającą w budowaniu klimatu grozy. Gra została dodatkowo przystosowana do współpracy z okularami Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Monstrum

Klasyfikacja PEGI Monstrum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Monstrum

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6970 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/Athlon X2 64 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 285/Radeon HD 4870 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 32-bit

Wieści ze świata (World of Warcraft, Borderlands 2, Monstrum) 10/4/14
Wieści ze świata (World of Warcraft, Borderlands 2, Monstrum) 10/4/14

wiadomość10 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o filmie przedstawiającym rozgrywkę w Monstrum, wynikach sprzedaży Borderlands 2, nowych modelach kobiecych postaci reprezentujących frakcję Draenei w nadchodzącym dodatku World of Warcraft: Warlords of Draenor, a także o dacie premiery gry Secrets of Raetikon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Monstrum – zapowiedziano nowy survival horror z obsługą okularów Oculus Rift
Monstrum – zapowiedziano nowy survival horror z obsługą okularów Oculus Rift

wiadomość13 lutego 2014

Twórcy ze studia Team Junkfish zapowiedzieli grę Monstrum. Tytuł jest trójwymiarowym survival horrorem, w którym gracze zamknięci są na pokładzie opuszczonego okrętu wraz z tajemniczym potworem. Podczas rozgrywki musimy wydostać się ze statku, równocześnie unikając spotkania z monstrum. Gra ma współpracować z okularami Oculus Rift.

PC
PS4
XONE
Switch