Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Monstrum (PC)

Monstrum

Survival horror opracowany przez niezależne studio Team Junkfish. Gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem uwięzionym na pokładzie olbrzymiego, popadającego w ruinę okrętu, a jego zadaniem jest znalezienie drogi ucieczki.

Przygodowe | FPP | survival horror | roguelike | indie

Okładka Monstrum (PC)

data premiery gry:

20maj2015

PC

data nieogłoszona

PS4 XONE

Monstrum to trójwymiarowa przygodówka z gatunku survival horror. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne studio Team Junkfish, które do tej pory nie miało na koncie żadnych głośnych i wyjątkowo popularnych produkcji. Monstrum przenosi graczy na pokład dużego, opuszczonego i powoli niszczejącego okrętu, gdzie zostają uwięzieni w niewytłumaczonych okolicznościach i muszą znaleźć drogę ucieczki. Równocześnie ich tropem podąża cały czas tytułowe monstrum. Ponieważ nie mamy najmniejszych szans w starciu z potworem, musimy skorzystać ze wszystkich możliwych metod, by przetrwać i zmylić pościg. Wykorzystamy do tego kryjówki, a także narzędzia i przedmioty odwracające uwagę.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zabawy możemy wchodzić w interakcje z otoczeniem. Poza kluczowymi pomieszczeniami, poszczególne pokłady statku są losowo generowane, tak więc za każdym razem wyglądają nieco inaczej, co utrudnia rozgrywkę. Twórcy zdecydowali się również wprowadzić system permanentnej śmierci. Jeden błąd lub przeoczenie oznacza, że musimy zaczynać całą zabawę od początku. Warto jeszcze dodać, że gra została przystosowana do współpracy z okularami Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,5 / 10 na podstawie 31 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,3 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Monstrum

18+

Wymagania sprzętowe Monstrum

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz/AMD FX-6350 3.9 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 6970 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/Athlon X2 64 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 285/Radeon HD 4870 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 32-bit

Wieści ze świata (World of Warcraft, Borderlands 2, Monstrum) 10/4/14
Wieści ze świata (World of Warcraft, Borderlands 2, Monstrum) 10/4/14

wiadomość10 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o filmie przedstawiającym rozgrywkę w Monstrum, wynikach sprzedaży Borderlands 2, nowych modelach kobiecych postaci reprezentujących frakcję Draenei w nadchodzącym dodatku World of Warcraft: Warlords of Draenor, a także o dacie premiery gry Secrets of Raetikon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Monstrum – zapowiedziano nowy survival horror z obsługą okularów Oculus Rift
Monstrum – zapowiedziano nowy survival horror z obsługą okularów Oculus Rift

wiadomość13 lutego 2014

Twórcy ze studia Team Junkfish zapowiedzieli grę Monstrum. Tytuł jest trójwymiarowym survival horrorem, w którym gracze zamknięci są na pokładzie opuszczonego okrętu wraz z tajemniczym potworem. Podczas rozgrywki musimy wydostać się ze statku, równocześnie unikając spotkania z monstrum. Gra ma współpracować z okularami Oculus Rift.

PC
PS4
XONE