Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2010, 09:45

autor: Hed

Jak uruchomić kinową wersję StarCrafta II

StarCraft II króluje już na światowych listach przebojów i zapewne nieprędko się to zmieni. Niestety cześć polskich miłośników tytułu jest zawiedziona z jakości tłumaczenia, które znajdziemy w rodzimym wydaniu gry. Na ratunek przyszła społeczność graczy – jest sposób na to, aby uruchomić produkcję w wersji kinowej, czyli z angielskimi głosami oraz polskimi napisami.

StarCraft II króluje już na światowych listach przebojów i zapewne nieprędko się to zmieni. Niestety cześć polskich miłośników tytułu jest zawiedziona jakością tłumaczenia i doborem głosów w rodzimym wydaniu gry. Na ratunek przyszła społeczność graczy – jest sposób na to, aby uruchomić produkcję w wersji kinowej, czyli z angielskimi głosami oraz polskimi napisami.

Metoda została przedstawiona na polskim forum dyskusyjnym Battle.net i wymaga nieco pracy, ale działa i została przez nas sprawdzona. Od razu trzeba nadmienić, że nie jest to oficjalny sposób i nie jest wspierany przez firmę Blizzard. Wszelkich modyfikacji gry dokonujemy na własne ryzyko, w momencie pojawienia się nowej aktualizacji do gry, mogą pojawić się problemy (np. podmienione pliki zostaną nadpisane).

Jak uruchomić kinową wersję StarCrafta II - ilustracja #1

Żeby zagrać w angielskiego StarCrafta II z polskimi napisami trzeba się trochę napracować. Metody są dwie - w trudniejszej musimy ściągnąć i zainstalować obie wersje gry (do różnych folderów), a później wykonać sporo operacji z kopiowaniem i podmianą informacji w wybranych plikach z ustawieniami. Wszystkie potrzebne materiały i szczegółową instrukcję znajdziecie na wspomnianym forum. Użytkownik forum Battlenet.pl o ksywce jcraft udostępnił także pliki, które pozwolą spolonizować grę kinowo, bez konieczności instalacji polskiej wersji.

Lokalizację gry wykonała firma Porting House należąca do grupy CD Projekt. Posiadacze klucza do StarCrafta II mogą ściągnąć angielską wersję lub skorzystać z powyższego, nieoficjalnego obejścia.