Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2010, 09:00

autor: Jiker

Dwuwymiarowe Wormsy powrócą na PC już za miesiąc

Firma Team 17 poinformowała, że gra Worms Reloaded w wersji na PC zadebiutuje na rynku 26 sierpnia. Produkcja będzie rozprowadzana za pośrednictwem Steama.

Firma Team 17 poinformowała, że gra Worms Reloaded w wersji na PC zadebiutuje na rynku 26 sierpnia. Produkcja będzie rozprowadzana za pośrednictwem Steama.

Dwuwymiarowe Wormsy powrócą na PC już za miesiąc  - ilustracja #1

Valve uruchomiło na swojej platformie możliwość składania zamówień przedpremierowych na nową odsłonę Wormsów. Dzięki temu gracz jest w stanie skorzystać z 10% obniżki standardowej ceny, ustalonej na poziomie 14,99 euro, czyli około 60 złotych. W zamian za zaufanie twórcom z Team 17 otrzyma również wcześniejszy dostęp do gry (zagra w nią 25 sierpnia) oraz zestaw ekskluzywnych przedmiotów (czapeczek i fortów).

W ramach Worms Reloaded zawartych zostanie 65 misji dla pojedynczego gracza w opcjach Campaign i Warzone Campaign, rozbudowany edytor map, system personalizacji różnych elementów gry, opcja wieloosobowa dla czterech osób (online i offline), a także ponad 47 rodzajów broni. Wśród tych ostatnich nie zabraknie także zupełnie nowych zabawek: działka stacjonarnego, elektromagnesu (Electro Magnet), rakiet do niszczenia ukrytych robaków (Bunker Buster), czy szalonego bizona (Buffalo Of Lies).

Dwuwymiarowe Wormsy powrócą na PC już za miesiąc  - ilustracja #2

Zmiany dotknęły również mechanikę rozgrywki. Dla przykładu niektóre mapy będzie mógł trawić ogień, powoli wypalający grywalny obszar. Ponadto nie zabraknie lokacji rozbudowanych przede wszystkim w pionie – wymuszających nowe zachowania oraz stosowanie odmiennej taktyki. W grze pojawią się zupełnie nowe tryby zabawy (Fort Mode, Rope Racing, a także Bodycount Mode, w którym postaramy się przetrwać jak najdłużej kolejne fale wrogów, mając do dyspozycji tylko jednego robaka). Całość zostanie oczywiście zaprezentowana za sprawą dwuwymiarowej oprawy graficznej w wysokiej rozdzielczości.

Produkcja będzie się przy tym charakteryzować niskimi wymaganiami sprzętowymi, co z uwagi na formę nie powinno jednak nikogo dziwić:

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7
  • Procesor: 1.25 GHz (AMD Athlon/Intel i lepsze)
  • Pamięć RAM: 1 GB
  • Karta grafiki: ze 128 MB pamięci (GeForce 4 i lepsze)
  • Dysk twardy: 2063 MB

Przypominamy, że marka Worms została stworzona w 1994 roku, od samego początku pozostając turową grą zręcznościową nastawioną na bezkompromisowe walki robaków. Ostatnimi, dwuwymiarowymi odsłonami serii wydanymi na PC były Worms: Armageddon (1999 rok) oraz nastawione na rozgrywkę sieciową Worms World Party (2001 rok).