Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2010, 08:30

autor: Łosiu

Jak uruchomić angielskie dialogi w polskim wydaniu Mass Effect 2?

Wczorajsza informacja o braku angielskiej wersji językowej w polskim wydaniu gry Mass Effect 2 wywołała niemałe zamieszanie. Jednak istnieje nieoficjalny i przetestowany przez nas sposób by zmienić polski dubbing na oryginalną wersję językową.

Wczorajsza informacja o braku angielskiej wersji językowej w polskim wydaniu gry Mass Effect 2 wywołała niemałe zamieszanie. Jednak istnieje nieoficjalny i przetestowany przez nas sposób by zmienić polski dubbing na oryginalną wersję językową z zachowaniem polskich napisów. Podał go nasz czytelnik o ksywce Zgred. Dziękujemy!

1. Wchodzimy do katalogu data znajdującego się w folderze z grą (domyślnie: C:\Program Files\Mass Effect 2\data)

2. Otwieramy plik sku.ini i dwie wartości POL zmieniamy na INT (pamiętając o wielkich literach). Zapisujemy zmiany.

Jak uruchomić angielskie dialogi w polskim wydaniu Mass Effect 2? - ilustracja #1

3. Wchodzimy do katalogu CookedPC znajdującego się w katalogu BioGame w folderze z grą (domyślnie: C:\Program Files\Mass Effect 2\BioGame\CookedPC).

4. Odnajdujemy plik BIOGame_POL.tlk i zmieniamy mu nazwę na BIOGame_INT.tlk.

Jak uruchomić angielskie dialogi w polskim wydaniu Mass Effect 2? - ilustracja #2

To wszystko, możemy już uruchomić grę i cieszyć się angielskimi dialogami. Z poziomu menu opcji (sekcja rozgrywka) możemy włączyć napisy dialogowe (domyślne są one wyłączone):

Jak uruchomić angielskie dialogi w polskim wydaniu Mass Effect 2? - ilustracja #3

W przypadku ściągania dodatków DLC, aby włączyć w nich polskie napisy, należy wejść do katalogów z każdym z dodatków i zmienić nazwy plików o rozszerzeniu .tlk z POL na INT. Warto uprzednio zrobić kopię zapasową plików INT, aby w razie problemów wrócić do domyślnych ustawień.

Powyższy instrukcja to rozwiązanie nieoficjalne, wciąż czekamy na oficjalne stanowisko firmy Electronic Arts Polska. Wprowadzone zmiany możemy łatwo cofnąć, zmieniając z powrotem nazwę pliku BIOGame_INT.tlk na BIOGame_POL.tlk oraz przywracając wartości POL w pliku sku.ini.