Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 13:25

autor: moir

Jagged Alliance – ruszają prace nad nową odsłoną serii

Firma bitComposer Games ogłosiła podpisanie kontraktu z niezależnym duńskim studiem Full Control, które podjęło się stworzenia kolejnej odsłony serii Jagged Alliance. Na temat najnowszej części popularnego cyklu nie wiadomo jeszcze nic konkretnego, poza tym, że zadebiutuje ona na wielu platformach sprzętowych.

Duńskie studio Full Control znane jest przede wszystkim z produkcji Space Hulk. - Jagged Alliance – ruszają prace nad nową odsłoną serii - wiadomość - 2013-04-11
Duńskie studio Full Control znane jest przede wszystkim z produkcji Space Hulk.

Niedawno pisaliśmy o zbliżającej się premierze Jagged Alliance Online w wersji dostępnej na platformie Steam. Jak się okazuje, to nie koniec nowości dotyczących tej oldskulowej serii. Właściciel popularnej marki, firma bitComposer Games, podpisał umowę z niezależnym duńskim studiem Full Control, na mocy której stworzy ono kolejną odsłonę cyklu Jagged Alliance.

Póki co, nieujawniono żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji. Wiadomo jedynie, że tytuł przeznaczony będzie na wiele platform sprzętowych. Prezes studia Full Control, Thomas Hentschel Lund, opublikował z okazji podpisania porozumienia oficjalne oświadczenie:

Jagged Alliance świetnie wpasowywuje się w nasze zamiary i portfolio, jako gra, którą zajmiemy się tuż po wydaniu Space Hulk. Jest to jedna z trzech gier, obok serii X-COM i Fallout, które naprawdę nas zdefiniowały i są częścią naszego DNA. Jesteśmy zaszczyceni i podekscytowani zaufaniem, jakim obdarzyło nas bitComposer Games, dając nam możliwość odświeżenia serii przy jednoczesnym zachowaniu wierności oryginalnej mechanice.

Podobne oświadczenie pojawiło się również po stronie właściciela licencji, firmy bitComposer Games. Jeden z członków rady dyrektorów przedsiębiorstwa, Wolfgang Duhr, powiedział:

Przyglądaliśmy się bacznie studiu Full Control przez ostatnich kilka lat i jesteśmy pod wrażeniem postępów ich prac nad turową strategią Space Hulk, którą przywracają obecnie do życia. Nie możemy się doczekać, by usłyszeć więcej na temat ich planów dotyczących rozwoju naszej marki (Jagged Alliance – dop. autor).

Wszystkim fanom serii pozostaje oczekiwać na kolejne informacje na temat ich ulubionego tytułu. Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do ich ujawnienia.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Full Control