Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2013, 13:50

autor: Łosiu

Flashback - powrót kultowej platformówki

Flashback, platformówka 2D bijąca niegdyś rekordy popularności, po raz kolejny trafi w ręce graczy. Firma Ubisoft podczas trwającego w Sidney Ubisoft Autumn Digital zapowiedziała wydanie nowej, odmłodzonej wersji tej gry. Jej produkcją zajmie się studio VectorCell oraz Paul Cuisett, odpowiadający za pierwowzór tego dzieła.

Dwuwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa Flashback otrzyma nową oprawę graficzną. Jak zapowiedziała firma Ubisoft podczas Ubisoft Autumn Digital, tytuł ten, będący niegdyś jedną z najpopularnieszych platformówek, wydany zostanie w wersji HD. Jego produkcją ma zająć się studio VectorCell oraz Paul Cuisett, który stworzył oryginalną wersji tej gry.

Stworzona w 1992 roku przez studio Delphine Software International platformówka 2D Flashback początkowo zadebiutowała wyłącznie na Amidze. Wraz z upływem czasu doczekała się ona konwersji na szereg ówczesnych platform sprzętowych. Teraz dane jej będzie powrócić do świata żywych za sprawą Ubisoft oraz francuskich deweloperów. Dzięki ich staraniom otrzymamy odświeżony wygląd starych lokacji, poprawioną mechanikę oraz ulepszone animacje.

Tym samym potwierdza to informacje, jakie zawarliśmy w naszej informacji w styczniu - Powstanie remake Flashback: The Quest For Identity?. Co ważniejsze, wersja HD, o której mowa, nie będzie jedynie grafiką 2D sprzed 20 lat udostępnioną w większej rozdzielczości, lecz pełnowymiarowym 3D, odpowiadającym współczesnym standardom.

Flashback z roku 1992. - Flashback - powrót kultowej platformówki - wiadomość - 2013-04-11
Flashback z roku 1992.

Flashback ma zostać wydany w wersji cyfrowej jeszcze w tym roku na PC, Xbox 360 oraz konsolę PS3. Póki co nie wiadomo czy doczekają się jej użytkownicy Wii U.

Akcja Flashback toczy się w przyszłości, w roku 2142. Głównym bohaterem gry jest Conrad B. Hart, będący młodym naukowcem. Podczas swoich badań dowiaduje się o istnieniu istot pozaziemskich, realnie zagrażających ludzkości. Aby zapobiec zagładzie, postanawia powiadomić władze o swoim odkryciu. Jego próbę powiadomienia organów władzy udaremniają skorumpowani przeciwnicy. Podczas ucieczki z niewoli, zostaje zestrzelony. Trafia do dżungli, gdzie rozpoczyna się jego przygoda nie tylko w ramach powstrzymania inwazji, ale również odnalezienia własnej tożsamości, gdyż Conrad niczego nie pamięta.

Flashback z roku 2013. - Flashback - powrót kultowej platformówki - wiadomość - 2013-04-11
Flashback z roku 2013.