Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2011, 08:31

autor: DogGhost

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje w lutym

Firma bitComposer Games poinformowała, że gra Jagged Alliance: Back in Action trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku.

Wszystko wskazuje na to, że gra Jagged Alliance: Back in Action, która pierwotnie miała trafić na sklepowe półki w październiku, ukaże się ostatecznie w lutym przyszłego roku. Informacja ta pojawiła się na oficjalnej stronie produkcji studia bitComposer Games.

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje w lutym - ilustracja #1

Z krótkiej zapowiedzi wynika, że na terenie Niemiec pecetowa gra Jagged Alliance: Back in Action będzie sprzedawana po 44,99 euro (ok. 203 złote), czyli niewiele taniej od największych hitów. Biorąc pod uwagę skalę projektu wydaje się to być zbyt wygórowana kwota. Z drugiej strony wszyscy gracze władający językiem angielskim mogą za pośrednictwem oficjalnej strony złożyć zamówienie przedpremierowe w brytyjskim oddziale sklepu internetowego Amazon, w którym cenę ustalono na poziomie 29,99 funtów (ok. 160 złotych). Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być jednak poczekanie na decyzję któregoś z polskich dystrybutorów o wydaniu tego tytułu.

Jagged Alliance: Back in Action zadebiutuje w lutym - ilustracja #2

Przypomnijmy, że gra Jagged Alliance: Back in Action stanowi duchowego spadkobiercę serii stworzonej przez studio Sir-Tech. Najważniejszym elementem pierwowzoru, który przyczynił się do jego ogromnej popularności, był rozbudowany system turowy. Dzięki niemu, szczególnie na wysokim poziomie trudności, pokonywanie kolejnych obszarów patrolowanych przez wroga wymagało zdolności taktycznych, a zabicie każdego przeciwnika sprawiało dużą satysfakcję.

Trudno więc dziwić się, że decyzja o porzuceniu turowego modelu rozgrywki spowodowała znaczne kontrowersje i kłótnie wśród bardziej konserwatywnych miłośników serii. W grze Jagged Alliance: Back in Action zastąpiono to rozwiązanie system aktywnej pauzy, pozwalającym na kolejkowanie rozkazów wydawanych najemnikom. Choć pomysł ten wydaje się interesujący i może sobie zaskarbić serca nowych użytkowników, to dla wielu starszych graczy pozostaje nie do przełknięcia. Dla nich zdecydowanie lepszym pomysłem wydaje się być bliższe zapoznanie się z produkcją Jagged Alliance Online, która pod względem mechaniki w znacznie większym stopniu przypomina oryginalną serię z lat 90-tych.