Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2001, 13:30

autor: Tomasz "Sznur" Pyzioł

id Software banuje nielegalne CD keye

id Software przestrzega posiadaczy legalnych kopii Return to Castle Wolfenstein przed udostępnianiem swoich kluczy w Internecie, a także przed używaniem keygeneratorów. Prawidłowy klucz potrzebny jest głównie do gry w trybie multiplayer przez Internet. Jest on sprawdzany przy każdej próbie zalogowania się na serwer gier.

id Software przestrzega posiadaczy legalnych kopii Return to Castle Wolfenstein przed udostępnianiem swoich kluczy w Internecie, a także przed używaniem keygeneratorów. Prawidłowy i unikalny klucz potrzebny jest głównie do gry w trybie multiplayer przez Internet. Jest on sprawdzany przy każdej próbie zalogowania się na serwer gier.

Część CD key-ów, która zdążyła już przeniknąć do Internetu, została zbanowana, nie pozwalając na ich wykorzystanie nawet przez legalnych posiadaczy danego klucza. Wofenstein używa technologii generowania kluczy wykorzystanej w Quake 3 Arena, uniemożliwiającej zastosowanie jednej procedury hackującej lub generującej właściwy numer. Producent przestrzega również przed używaniem tzw. keygeneratorów, które często są wirusami podkradającymi prawdziwe numery z legalnych kopii. Problem ten może dotknąć również polskich graczy, ponieważ gra już wkrótce pojawi się w kraju dzięki firmie Likomp Empik Mutimedia.