Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2011, 11:28

autor: Hed

Humble Indie Bundle 4 bije rekordy – zebrano ponad 2 miliony dolarów

Czwarta edycja Humble Indie Bundle, czyli zestawu gier niezależnych dostępnego za dowolną kwotę, okazała się olbrzymim sukcesem. Pakiet sprzedał się w nakładzie przekraczającym 400 tysięcy egzemplarzy i pozyskał 2,3 miliona dolarów.

Do końca akcji Humble Indie Bundle #4 zostało jeszcze ponad 10 godzin, ale już teraz można mówić o jej olbrzymim sukcesie. Pakiet zawierający kilka popularnych gier niezależnych, który można kupić za dowolną cenę, sprzedał się w nakładzie przekraczającym 400 tysięcy egzemplarzy i zarobił ponad 2,3 miliona dolarów. Na taki wynik zapracowały gry Jamestown, Super Meat Boy, czy Shank.

O sukcesie pakietu napisali jeszcze przed Świętami jego twórcy na blogu Humble Mumble. Parę dni temu przekroczono bowiem pułap dwóch milionów sprzedanych egzemplarzy. Twórcy wspomnieli o początkach całej akcji i podkreślili, że zawsze starali się wychodzić naprzeciw klientom. Z tego powodu opublikowano za darmo piosenki przygrywające w zwiastunach Humble Bundle, o które prosili fani.

Humble Indie Bundle 4 bije rekordy – zebrano ponad 2 miliony dolarów  - ilustracja #1

Na stronie Humble Bundle można przejrzeć kilka statystyk związanych z tą edycją akcji. Dowiadujemy się z nich, że kupiono ponad 425 tysięcy egzemplarzy paczki na łączną kwotę przekraczającą 2,3 miliona dolarów. Przeciętnie gracze płacą około 5,41 dolara – najhojniejsi są użytkownicy Linuxa (ponad 10 dolarów). Najwięcej na HIB #4 wydał... Notch, czyli twórca Minecrafta.

Popularność Humble Indie Bundle #4 nie dziwi – pracuje na nią zawartość paczki. W podstawowym zestawie dostajemy same hity: Jamestown, Bit.Trip Runner, Super Meat Boy, Shank, NightSky HD, Gratuitous Space Battles, Cave Story+ (dwie ostatnie są dostępne tylko po wpłaceniu kwoty wyższej od średniej). Każdą z produkcji wzbogacono o soundtrack. Później dodano do tego zawartość Humble Bundle #3.

  1. Oficjalna strona Humble Bundle