Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka NightSky (PC)

NightSky PC

Niezależna dwuwymiarowa gra platformowo-logiczna, w której postawiono na prostotę graficzną i system fizyki. Sterujemy żywą kulką, która przemierza tajemnicze krainy, złożone z konturów i zarysów otoczenia oraz różnych obiektów.

Zręcznościowe | elementy logiczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka NightSky (PC)

producent: Nicalis

wydawca: Nicalis

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6stycznia2010

NightSky to dwuwymiarowa platformówkowa gra logiczno-zręcznosciowa oparta na manipulowaniu otoczeniem. Produkcja została opracowana przez firmę Nifflas Games (znaną z projektów darmowych i komercyjnych: Knytt, FiNCK) i twórcę Nicklasa Nygrena (La-Mulana, Cave Story).

W NightSky sterujemy sferą, która przemierza tajemnicze krainy, złożone z konturów i zarysów otoczenia oraz różnych obiektów. Twórcy przygotowali w sumie dziesięć światów wypełnionych wyzwaniami oraz niespodziankami. Większość z nich dotyczy systemu fizyki, a więc manipulowania przedmiotami. Podczas zabawy pokonujemy przeszkody, aktywujemy przełączniki, skaczemy po wiatrakach, bujamy się na równiach pochyłych i korzystamy z zaimprowizowanych pojazdów.

NightSky to prosta produkcja, którą jednak oparto na ciekawym pomyśle. Świat gry oglądamy z perspektywy tytułowego nieba, przez co lokacje nabierają swoistego uroku. Cechą charakterystyczną dzieła studia Nifflas Games jest także prostota i intuicyjność – przygody tajemniczej sfery nie powinny sprawić problemów nikomu i spodobać się wszystkim miłośnikom takich klasyków jak Limbo. Muzykę na potrzeby NightSky przygotował Chris Schlarb.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do NightSky

Wymagania wiekowe NightSky

odpowiednia dla każdego wieku

eJay Ekspert 8 stycznia 2012

Jeżeli lubicie dziwne i pokręcone gry zręcznościowo-logiczne to Nightsky powinno wam się spodobać. O ile zaakceptujecie jego długość.

6.5
Ruszyła druga odsłona akcji Indie Royale - NightSky, Fate of the World, Scoregasm i inni za kilkanaście złotych
Ruszyła druga odsłona akcji Indie Royale - NightSky, Fate of the World, Scoregasm i inni za kilkanaście złotych

wiadomość11 listopada 2011

Wystartowała druga odsłona akcji Indie Royale zatytułowana "The Difficult 2nd Bundle". Tym razem, za kilkanaście złotych możemy kupić aż 5 gier: NightSky, Fate of the World, Scoregasm, Ben There, Dan That! oraz Time Gentlemen, Please!.

Wieści ze świata (Brink, Trials HD, Respawn Entertainment) 30/05/11

wiadomość30 maja 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sukcesie Trials HD, współpracy Respawn Entertainment ze współtwórcą The Secret of Monkey Island, a także darmowym dodatku do strzelaniny Brink. Zapraszamy do lektury.

NightSky na PC i Mac już 6 stycznia
NightSky na PC i Mac już 6 stycznia

wiadomość3 stycznia 2011

Nicalis, firma odpowiedzialna m.in. za wydanie gry Cave Story na WiiWare i DSi zapowiedziała dziś, że NightSky, platformówka szwedzkiego studia Nifflas, pojawi się na PC i Macu już 6 stycznia.