Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2019, 20:00

Hitman 3 potwierdzony. Twórcy pracują nad nową marką

Studio IO Interactive potwierdziło istnienie nowego Hitmana. W reportażu zespołu NoClip podzielono się skromnymi informacjami na temat gry. Co jednak ciekawe, duńskie studio obecnie skupia się na innym, tajemniczym projekcie.

Agent 47 powróci w kolejnej grze. - Hitman 3 potwierdzony. Twórcy pracują nad nową marką - wiadomość - 2019-07-29
Agent 47 powróci w kolejnej grze.

Fani Hitmana otrzymali potwierdzenie, że powstaje kolejna odsłona tej skradankowej serii. Nie jest nią zapowiedź czy inny oficjalny komunikat od twórców, lecz… film dokumentalny. Mowa o materiale przygotowanym przez grupę Noclip, zajmującą się tworzeniem reportaży na temat gier komputerowych. Ostatni z nich był poświęcony studiu IO Interactive, a w trakcie rozmowy deweloperzy potwierdzili, że trwają już prace nad Hitmanem 3. Trójka najpewniej podąży śladami poprzedników i będzie podzielona na epizody, aczkolwiek ze słów Hakana Abraka, prezesa studia, wynika, że nie jest to przesądzone. Co więcej prezes Abrak zdradził, że w grze zobaczymy „wszystkie lokacje”, poczynając od Paryża, który po raz pierwszy zobaczyliśmy w pierwszym odcinku odświeżonego Hitmana z 2016 roku, a na finałowej miejscówce z nowej gry kończąc. To da łącznie ponad 20 obszarów, w których będziemy mogli doskonalić się w sztuce skrytobójca. Być może więcej dowiemy się z kolejnych trzech materiałów zapowiedzianych przez Noclip.

Oficjalne ogłoszenie Hitmana 3 – choć w nietypowej formie – z pewnością cieszy. Po premierze Hitmana 2 twórcy jakoś nie kwapili się z podaniem wyników sprzedaży gry. Budziło to obawy, czy dobre recenzje przełożyły się na sukces komercyjny, zwłaszcza że dwójka miała nieszczęście debiutować w towarzystwie tak wyczekiwanych tytułów, jak Red Dead Redemption 2, Fallout 76 czy Battlefield V. Informacja o utworzeniu nowego studia i dalszym rozwoju marki Hitman zdawała się rozwiewać wątpliwości w tej sprawie. Teraz zyskaliśmy pewność, że przyszłość cyklu jest niezagrożona.

Twórcy nie porzucają Hitmana, ale pracują też nad innymi projektami. - Hitman 3 potwierdzony. Twórcy pracują nad nową marką - wiadomość - 2019-07-29
Twórcy nie porzucają Hitmana, ale pracują też nad innymi projektami.

To jednak nie Hitman 3 jest oczkiem w głowie duńskiego dewelopera. Tak przynajmniej zdaje się sugerować wypowiedź Hakana Abraka. Jak stwierdził, większość członków głównego oddziału IO Interactive w Kopenhadze czuwa nie nad nowym Hitmanem lub dodatkami do dwójki, lecz zupełnie inną produkcją. Nie liczcie jednak na powrót którejś ze starszych marek pokroju Freedom Fighters czy Kane & Lynch. Twórca nie chciał zdradzić zbyt wiele, ale dał do zrozumienia, że ów sekretny projekt ma być bowiem czymś zupełnie nowym. Najwyraźniej prace nad nim wciąż są na bardzo wczesnym etapie. Jednak chyba nie przeszkadza to Duńczykom w rozważaniu kolejnych pomysłów, skoro Abrak wspomina o „potencjalnych nowych markach”. Tak czy owak, nowego dzieła IO Interactive raczej nie zobaczymy prędko.