Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2018, 15:15

autor: Maiman

Lepiej, ale bez rewolucji - przegląd recenzji Hitmana 2

Hitman 2 stawia na ewolucję i bezpiecznie rozwija pomysły z poprzedniej odsłony – twierdzą zgodnie recenzenci na całym świecie. Dla niektórych to jednak zbyt mało, by tytuł określić mianem pełnoprawnego sequela.

Łysina Agenta 47 okrągleje z każdą kolejna odsłoną – a mechanika gry pozostaje wiecznie żywa. - Lepiej, ale bez rewolucji - przegląd recenzji Hitmana 2 - wiadomość - 2018-11-09
Łysina Agenta 47 okrągleje z każdą kolejna odsłoną – a mechanika gry pozostaje wiecznie żywa.
Recenzje Hitmana 2 w skrócie:
  1. Chwali się: mnogość sposobów na pozbycie się celu; przemyślaną strukturę i otwartość poziomów; swobodę działania zachęcającą do kreatywności.
  2. Krytykuje się: brak rewolucji; brak innowacyjności w rdzeniu rozgrywki; niedopracowanie niektórych elementów.

Hitman 2 to więcej umiejętności, więcej narzędzi, więcej możliwości pozbycia się celów, większe mapy – i wciąż tyle samo frajdy z kreatywnego powtarzania poziomów. Tak kolejną część przygód łysego skrytobójcy opisują zgodnie recenzenci na całym świecie. Solidność (ale nie rewolucyjność) sequelu odzwierciedla uśredniona ocena w serwisie Metacritic, wynosząca 81/100 punktów na PlayStation 4. Wśród zarzutów najczęściej pojawia się argument, że Hitmana 2 należałoby raczej nazwać Hitmanem 1,5. Nowości jest zdaniem niektórych zbyt mało, by określać tytuł pełnoprawnym sequelem. Jeśli jednak od „dwójki” oczekujecie po prostu więcej „Hitmana w Hitmanie” – nie znajdziecie na rynku lepszej gry.

Hitman 2 w ocenach

Rzućcie okiem, jak poczynania Agenta 47 oceniono w większych serwisach growych (wersja na PlayStation 4):

  1. PC Gamer84/100
  2. PCGamesN8/10
  3. GameSpot8/10
  4. IGN7.7/10
  5. GamesRadar+3.5/5

Hitman 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie już jutro, 9 listopada. W tę wersję zagrają osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na Złotą Edycję. Oficjalna premiera nastąpi z kolei za 5 dni – 13 listopada. W grze debiutuje wieloosobowy tryb Ghost Mode, gdzie dwóch graczy stara się prześcignąć w zabijaniu kolejnych celów. Oprócz tego zrezygnowano z obecnej w poprzedniczce epizodyczności – kupując tytuł, od razu otrzymujecie dostęp do wszystkich 6 map. Jeśli natomiast posiadacie już „jedynkę”, nabycie Hitmana 2 będzie świetną okazją, żeby ją sobie odświeżyć.

Wymagania sprzętowe, listę dostępnych lokacji, ciekawostki i inne szczegóły dotyczące gry znajdziecie w naszym kompendium wiedzy.