Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2022, 21:21

Guild Wars 2 już na Steam, to ciągle jedna z największych gier MMO [Aktualizacja]

Znamy dokładną datę premiery gry Guild Wars 2 na Steamie. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się jeszcze w 2020 roku. Użytkownicy platformy Valve zagrają w GW2 już niedługo.

Aktualizacja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Guild Wars 2 zadebiutowało na Steamie. Od teraz możecie więc zakupić to popularne MMO i grać w nie za pośrednictwem platformy firmy Valve.

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE:
  • Guild Wars 2 trafi na Steama 23 sierpnia.
  • Gra nadal cieszy się olbrzymią popularnością, która już wkrótce prawdopodobnie będzie jeszcze większa.

Pomimo 10 lat na karku Guild Wars 2 pozostaje bardzo popularnym MMO, gromadząc wokół siebie masę fanów. Z kolei już wkrótce stanie się jeszcze łatwiej dostępne dla wielu graczy. Produkcja ArenaNet Inc. zadebiutuje na Steamie 23 sierpnia tego roku. Gra funkcjonuje bez abonamentu i niestety ciągle nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Na Twitchu z kolei nie zabraknie dropów – pierwsza ich seria nastąpi w dniach 23-28 sierpnia.

Guild Wars 2 już wkrótce na Steamie

W ostatnim czasie na Steamie pojawiało się sporo gier MMO. Wystarczy wspomnieć o New World czy Lost Ark, które w pewnym momencie cieszyły się naprawdę ogromną popularnością. Głód gier tego rodzaju jest więc wśród graczy całkiem spory.

Czasami dobrze jest jednak wrócić do klasyki, do której na pewno zaliczyć możemy Guild Wars 2. Przez 10 lat funkcjonowania gra zgromadziła duże grono wiernych fanów, którzy stale odwiedzają swoje ulubione serwery.

Według szacunków z sierpnia w grze regularnie logowało się ponad 300 tysięcy osób. Wkrótce liczba ta zaś może jeszcze bardziej wzrosnąć, ponieważ premiera na Steamie ułatwia dostęp do produkcji wielu osobom.

Fani gatunku, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z Guild Wars 2, zdecydowanie powinni zainteresować się wspomnianym tytułem. Jest on uważany za jednego z najlepszych reprezentantów tego nurtu, a w momencie premiery potwierdziły to liczne entuzjastyczne recenzje.

Przez lata twórcy nie przestawali zaś wzbogacać gry o nową treść, dzięki czemu trudno tutaj o nudę. Ostatni dodatek do Guild Wars 2, czyli End of Dragons, zadebiutował w lutym bieżącego roku, a jakiś czas temu twórcy potwierdzili, że w planach jest kolejny. Warto zauważyć, że grę będzie można nabyć na Steamie również w Edycji Kompletnej, w skład której wejdzie podstawowa gra, trzy dodatki (Heart of Thorns, Path of Fire, End of Dragons) i zawartość pięciu sezonów Living World („żyjącego świata”). Cena za ten pakiet to ok. 485 zł.

  1. Guild Wars 2 – oficjalna strona
  2. Recenzja gry Guild Wars 2 – ArenaNet kontra klasyczne MMO
  3. Guild Wars 2 – poradnik

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej