Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Guild Wars 2: End of Dragons (PC)
OkładkaGuild Wars 2: End of Dragons (PC)

Guild Wars 2: End of Dragons PC

Trzecie rozszerzenie do popularnej gry MMORPG Guild Wars 2 od studia ArenaNet. Akcja Guild Wars 2: End of Dragons rozgrywa się na wyspie zamieszkanej przez plemię Cantha, które przez 200 lat nie miało kontaktu z resztą świata.

To jest dodatek do gry Guild Wars 2.

RPG | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guild Wars 2: End of Dragons Premiera PC

28lutego2022

producent: ArenaNet Inc. wydawca: NCsoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Guild Wars 2: End of Dragons

The Elder Scrolls Online

Lineage II

Warhammer Online: Age of Reckoning

Guild Wars 2: End of Dragons to trzeci duży dodatek do gry MMORPG Guild Wars 2 z 2012 roku. Rozszerzenie opracowało studio ArenaNet, czyli ten sam zespół, który wyprodukował podstawową wersję produkcji.

Fabuła

Dodatek oferuje nową linię fabularną, której akcja osadzona jest na terenie Canthy – wyspiarskiego regionu będącego domem najstarszego ludzkiego narodu Tyri. Miejsce to przez 200 lat za sprawą klątwy było odcięte od świata. W tym czasie odkryto wiele pomysłowych zastosowań dla materiału znanego jako smoczy jadeit, co w połączeniu z bogactwem magii zapewniło lokalnym społecznościom dostęp do nieznanych nigdzie indziej rozwiązań i technologii. Napędzający rozwój i dobrobyt smoczy cykl zaczyna jednak wygasać. Dzięki temu Cantha prawdopodobnie ponownie stanie się częścią większego świata, ale ceną za to może być utrata postępu wypracowanego przez lata izolacji.

Mechanika

End of Dragons to klasyczny dodatek, który nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian i zamiast tego koncentruje się na rozbudowie zawartości Guild Wars 2. Rozszerzenie przede wszystkim wprowadza wiele nowych lokacji i przygód. Projekt oferuje także dodatkowego wierzchowca w postaci wielkiego żółwia oblężniczego. Jest to pierwsze zwierzę w grze, na którym mogą zmieścić się dwaj gracze – wszystkie poprzednie ujeżdżać mogła tylko jedna postać.

Rozszerzenie wprowadza także nową łódkę typu skif, służącą do transportu grup graczy, oraz wzbogaca rozgrywkę o mechanikę wędkowania, pozwalającą zdobywać dodatkowe pożywienie i brać udział w specjalnych turniejach mających wyłonić najlepszych wędkarzy Tyrii.

End of Dragons oferuje również nowe elitarne specjalizacje dla wszystkich dziewięciu profesji, wprowadzające nieznane wcześniej mechanizmy rozgrywki. Nie zabrakło także świeżych wyzwań typu strike missions dla dziesięcioosobowych drużyn graczy i oraz masy dodatkowych przedmiotów, w tym trzeciej generacji legendarnego uzbrojenia.

Kwestie techniczne

Guild Wars 2: End of Dragons można nabyć osobno lub w pakiecie z poprzednimi dwoma dodatkami oraz podstawową wersją gry. Samo rozszerzenie do działania wymaga jedynie bazowego Guild Wars 2.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guild Wars 2: End of Dragons

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Guild Wars 2: End of Dragons Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 2.8 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 55 GB HDD
  • Windows 7 64-bit