Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 09:58

autor: Adrian Werner

Guild Wars 2: End of Dragons - data premiery dodatku i zwiastun

Poznaliśmy wreszcie przybliżoną datę premiery dodatku Guild Wars 2: End of Dragons. Autorzy wypuścili również zwiastun rozszerzenia oraz ujawnili konkrety o jego zawartości.

END OF DRAGONS ZAOFERUJE M.IN.:
  1. nowy region i przygody,
  2. mechanikę wędkowania,
  3. elitarne specjalizacje dla wszystkich profesji,
  4. nowego wierzchowca i łódkę typu skiff,
  5. dodatkowe dziesięcioosobowe misje strike,
  6. nowe przedmioty.

Studio ArenaNet wreszcie ujawniło konkrety odnośnie do dodatku End of Dragons do gry MMORPG Guild Wars 2. Poinformowano również, kiedy możemy się spodziewać premiery rozszerzenia – zaplanowano ją na luty przyszłego roku. Niestety nie zdradzono dokładniejszego terminu. Na oficjalnej stronie dodatku ruszyły już pre-ordery.

Guild Wars 2: End of Dragons to trzecie rozszerzenie do tej gry. Dodatek zaoferuje nową linię fabularną, której akcja osadzona będzie na terenie Canthy – wyspiarskiego regionu będącego domem najstarszego ludzkiego narodu Tyri. Miejsce to przez 200 lat za sprawą klątwy było odcięte od świata. W ciągu dwóch stuleci odkryto wiele pomysłowych zastosowań dla materiału znanego jako smoczy jadeit, co w połączeniu z bogactwem magii zapewniło lokalnym społecznościom dostęp do nieznanych nigdzie indziej rozwiązań i technologii. Napędzający rozwój i dobrobyt smoczy cykl zaczyna jednak wygasać. Dzięki temu Cantha prawdopodobnie ponownie stanie się częścią większego świata, ale ceną za to może być utrata postępu wypracowanego przez lata izolacji.

Poza nowymi lokacjami i przygodami Guild Wars 2: End of Dragons zaoferuje dodatkowego wierzchowca w postaci wielkiego żółwia oblężniczego. Będzie to pierwsze zwierzę w grze, na którym zmieszczą się dwaj gracze – wszystkie poprzednie ujeżdżać mogła tylko jedna postać.

Rozszerzenie wprowadzi także nową łódkę typu skiff, służącą do transportu grup graczy, oraz wzbogaci rozgrywkę o mechanikę wędkowania, pozwalającą zdobywać dodatkowe pożywienie i brać udział w specjalnych turniejach mających wyłonić najlepszych wędkarzy Tyrii.

End of Dragons zaoferuje również nowe elitarne specjalizacje dla wszystkich dziewięciu profesji, wprowadzające świeże mechanizmy rozgrywki. Te rozwiązania sprawdzimy już w przyszłym miesiącu podczas otwartych testów. Na ich potrzeby konieczne będzie stworzenie nowej postaci. Beta elitarnych specjalizacji wystartuje 17 sierpnia i potrwa do listopada.

Guild Wars 2: End of Dragons wprowadzi do gry także nowe wyzwania typu strike missions dla dziesięcioosobowych drużyn graczy i zaoferuje wiele dodatkowych przedmiotów, w tym trzecią generację legendarnego uzbrojenia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2
  2. Recenzja gry Guild Wars 2 – ArenaNet kontra klasyczne MMO
  3. Guild Wars 2 – poradnik
  4. Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków