Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2022, 08:56

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje jak Midnight Fight Express, Guild Wars 2, Soul Hackers 2 czy Ultimate Fishing Simulator 2.

Witajcie w kolejnym przeglądzie najważniejszych premier tygodnia na Steamie. Najbliższe dni zapowiadają się bardzo obficie dla graczy pecetowych. Wyczekiwane produkcje otrzymają fani RPG-ów, MMO, przygodówek oraz gier akcji.

Premiera tygodnia to Midnight Fight Express (23 sierpnia)

Na najważniejszą premierę tygodnia wytypowaliśmy Midnight Fight Express. To widowiskowy beat’em up autorstwa polskiego dewelopera Jakuba Dzwinela.

Gra prezentuje się wyśmienicie. Udostępnione podczas Steam Next Fest demo zrobiło na nas ogromne wrażenie. Produkcja odświeża gatunek chodzonych bijatyk, wzbogacając go zestawem nowych pomysłów, i oferuje bardzo miodny system walki. Całość zapowiada się na hit.

 1. Midnight Fight Express na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 22-28 sierpnia 2022 roku

22 sierpnia

Pocket City

Dzisiaj ukaże się pecetowa wersja Pocket City, czyli relaksującej strategii o rozbudowie i zarządzaniu miastem, która kilka lat temu zadebiutowała na urządzeniach mobilnych.

Wydanie na iOS i Androida nie było typową produkcją mobilną z tego gatunku. Nie korzystało ono z modelu free-to-play i nie oferowało żadnych mikropłatności. Zamiast tego stanowiło klasyczną płatną pozycję premium z mocno rozbudowaną rozgrywką, więc Pocket City było naturalnym kandydatem na pecetową konwersję.

 1. Pocket City na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #1

Ultimate Fishing Simulator 2

Za kilka godzin we wczesnym dostępie zadebiutuje Ultimate Fishing Simulator 2, czyli symulator wędkowania studia MasterCode. Poprzednia gra zespołu o tej tematyce (wydane w 2019 roku Fishing Adventure) spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem na Steamie – może pochwalić się 86% pozytywnych ocen od użytkowników serwisu.

 1. Ultimate Fishing Simulator 2 na Steamie

23 sierpnia

Are You Smarter Than A 5th Grader

Jutro ukaże się Are You Smarter Than A 5th Grader. To oparta na licencji popularnego amerykańskiego show telewizyjnego kooperacyjna gra logiczna, w której zajmiemy się głównie rozwiązywaniem różnorodnych quizów.

 1. Are You Smarter Than A 5th Grader na Steamie

Fallen Legion Revenants

Z kolei Fallen Legion Revenants to zestaw zawierający odświeżone wersje trzech jRPG-ów studia YummyYummyTummy.

Wszystkie odsłony serii oferują atrakcyjną dwuwymiarową grafikę, rozbudowaną fabułę oraz mocno zręcznościowy system walki.

 1. Fallen Legion Revenants na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #2

Farming Simulator 22 – Vermeer Pack

Dla oddanych fanów Farming Simulator 22 najważniejszym wydarzeniem tygodnia powinna okazać się premiera dodatku Vermeer Pack. DLC wprowadzi do gry pięć wydajnych maszyn, stworzonych przez międzynarodowego producenta z Ameryki Północnej, w tym pierwszą na świecie samobieżną prasę.

 1. Farming Simulator 22 – Vermeer Pack na Steamie

Guild Wars 2

W tym tygodniu na Steama trafi wreszcie Guild Wars 2. Pomimo swojego wieku (lada chwila gra obchodzić będzie 10. urodziny) to wciąż jeden z najlepszych MMORPG-ów na rynku, więc spodziewamy się, że premiera w serwisie firmy Valve korzystnie wpłynie na wyniki aktywności produkcji.

 1. Guild Wars 2 na Steamie

Lighthouse Keeper

We wtorek zagramy także w Lighthouse Keeper, czyli przygodową grę akcji z elementami survivalowymi, w której otrzymamy zadanie zaopiekowania się latarnią morską zlokalizowaną na małej wyspie.

Odpowiedzialne za grę studio Stratera Games ma na koncie udane Havsala: Into the Soul Palace (96% pozytywnych ocen na Steamie)

 1. Lighthouse Keeper na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #3

MergeCrafter

MergeCrafter to gra logiczna, w której mechanika zabawy obraca się wokół łączenia różnych elementów tego samego rodzaju. Do tego dorzucono elementy survivalowe w postaci zbierania surowców, konstruowania budynków oraz walki.

Autorzy gry mają smykałkę do tworzenia nietypowych produkcji – ich poprzedni projekt, PickCrafter, ma 86% pozytywnych ocen na Steamie.

 1. MergeCrafter na Steamie

24 sierpnia

Islets

Z kolei Islets to obiecująca przygodowa gra akcji zrealizowana w formule platformówki typu metroidvania, w której pokierujemy antropomorficznym gryzoniem przemierzającym krainę fantasy.

Odpowiedzialny za projekt deweloper Kyle Thompson wcześniej opracował ciepło przyjęte SHEEPO (98% pozytywnych ocen na Steamie)

 1. Islets na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #4

Queen's Wish 2: The Tormentor

Miłośnicy oldskulowych RPG-ów odliczają dni do premiery Queen's Wish 2: The Tormentor. To nowa gra specjalizującego się w tej kategorii studia Spiderweb Software, znanego m.in. z serii Avernum oraz Avadon.

Jak zwykle w przypadku produkcji tego zespołu otrzymamy prostą grafikę, którą wynagrodzi nam jednak wielki świat, rozbudowana fabuła oraz ogromna swoboda kształtowania historii.

 1. Queen's Wish 2: The Tormentor na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #5

Total War: Warhammer III – Champions of Chaos

W środę strategia Total War: Warhammer III otrzyma dodatek Champions of Chaos, który wprowadzi do gry czterech nowych lordów Chaosu oraz ponad 50 dodatkowych jednostek.

 1. Total War: Warhammer III – Champions of Chaos na Steamie

25 sierpnia

I Was a Teenage Exocolonist

W czwartek zagramy w I Was a Teenage Exocolonist. To narracyjne RPG z elementami karcianki, które opowie historię dekady z życia postaci dorastającej w kolonii na obcej planecie.

Gra ma być bardzo nieliniowa. Podejmowane przez nas decyzje mocno ukształtują rozwój fabuły oraz wpłyną na ostateczny los całej kolonii.

 1. I Was a Teenage Exocolonist na Steamie

Like No Other: The Legend Of The Twin Books

Z kolei Like No Other: The Legend Of The Twin Books to przygodówka point-n-click o starszym mężczyźnie, który postanawia rozpocząć karierę poszukiwacza skarbów. W tym celu udaje się do opuszczonego miasta, gdzie ma być ukryta cenna książka.

 1. Like No Other: The Legend Of The Twin Books na Steamie

SD Gundam Battle Alliance

Fani wielkich robotów wypatrują premiery RPG-a akcji SD Gundam Battle Alliance. Gra pozwoli pokierować mechami z kilku dekad seriali i filmów animowanych należących do najsłynniejszej japońskiej marki tego typu. Poza trybem solo dostępny też będzie co-op.

 1. SD Gundam Battle Alliance na Steamie
Nowości na Steam. Spędzimy miło czas w kultowym MMO i z polską grą akcji - ilustracja #6

26 sierpnia

BROK the InvestiGator

Warto także wypatrywać premiery BROK the InvestiGator. To nietypowa hybryda gatunkowa, która łączy przygodówkę point-n-click z elementami RPG i chodzonej bijatyki.

Gra opowie historię człekokształtnego krokodyla, żyjącego w lekko cyberpunkowym mieście, który spróbuje odkryć, kto zamordował jego żonę.

 1. BROK the InvestiGator na Steamie

Hellway To Hell

Ciekawie zapowiada się również Hellway To Hell, którego autorem jest Jakub Domaszewicz. Gra połączy mechanizmy serii Bomberman z elementami roguelike, tworząc mocno nietypowy koktajl.

 1. Hellway To Hell na Steamie

Overloop

Z kolei Overloop to dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, w której zagadki będziemy rozwiązywali z wykorzystaniem broni kopiującej praktycznie wszystko, co napotkamy – zarówno przedmioty, jak i ludzi.

Na Steamie dostępne jest demo, które pozwoli Wam sprawdzić grę przed podjęciem decyzji o zakupie.

 1. Overloop na Steamie

Soul Hackers 2

Jedną z najważniejszych premier tygodnia będzie Soul Hackers 2, czyli nowe jRPG autorstwa japońskiego studia Atlus. To odsłona serii będącej, podobnie jak cykl Persona, częścią marki Shin Megami Tensei.

Jak zwykle w przypadku gier tego dewelopera możemy liczyć na ciekawą fabułę, wyśmienity klimat oraz rozbudowaną turową mechanikę walki, w której kluczową rolę odegra przywoływanie demonów.

 1. Soul Hackers 2 na Steamie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej