Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Islets (PC)
OkładkaIslets (PC)

Islets PC

Metroidvania zrealizowana w formie platformowej gry akcji. W Islets wcielamy się w wojownika imieniem Iko, który przemierza rozdarty na mniejsze fragmenty świat, stawiając czoła przeciwnikom i łącząc ze sobą kolejne wyspy.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Islets Premiera PC

2022

Steam

2022

producent: Kyle Thompson wydawca: Armor Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Islets jest produkcją typu metroidvania, zrealizowaną w formie platformowej gry akcji. Za opracowaniem tego tytułu stoi niezależny deweloper – Kyle Thompson – a jego wydaniem zajęła się firma Armor Games Studios.

Fabuła

Islets zabiera nas w podróż do fantastycznego świata zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Dawniej stanowił on jedną całość, aczkolwiek teraz tworzą go niewielkie wysepki unoszące się w przestworzach. Głównym bohaterem gry jest gryzoń imieniem Iko, który postanawia chwycić za miecz i wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż, by przywrócić tu dawny ład i porządek, ponownie scalając poszczególne skrawki lądu.

Mechanika

W Islets akcję obserwujemy z boku. Podczas zabawy przemierzamy barwne i różnorodne poziomy, skacząc po platformach, omijając pułapki oraz stawiając czoła przeciwnikom. Pomiędzy kolejnymi fragmentami świata przemieszczamy się na pokładzie rozklekotanego sterowca. Z czasem poznajemy przyjaźnie nastawione postacie; regularnie spotykamy się również z przewodnikiem służącym nam radą.

Na naszej drodze stają między innymi rozmaite potwory czy choćby powietrzni piraci. Nieprzyjaciół eliminujemy zarówno w zwarciu, robiąc użytek z miecza, jak i z bezpiecznej odległości, korzystając z ataków dystansowych. Oprócz szeregowych oponentów mierzymy się z bossami strzegącymi dostępu do rdzeni poszczególnych wysp. Po naładowaniu jednego z tych ostatnich dany skrawek lądu zostaje połączony z innymi, przez co proces scalania świata przypomina nieco układanie puzzli. Dołączając daną wyspę do pozostałych, odblokowujemy też niedostępne wcześniej przejścia oraz zyskujemy dostęp do nowych ścieżek, co zachęca do backtrackingu i uważnej eksploracji.

W miarę postępów zdobywamy różnorodne ulepszenia, które pozwalają nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Kwestie techniczne

Islets posiada barwną grafikę wykonaną w kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Islets: Odpowiednia dla każdego wieku.