Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 12:40

autor: AlexB

GTA 5 - popularna scena odtworzona na żywo przez aktorów głosowych

Na kanale PlayStation Heaven w serwisie YouTube pojawiło się aktorskie odtworzenie jednej z popularniejszych scen z Grand Theft Auto 5, w której Lamar w dość niewybredny sposób obraża Franklina. W filmiku wystąpili Shawn Fonteno i Slink Johnson, którzy użyczali głosów wspomnianym postaciom w grze.

Osoby zaznajomione z wątkiem fabularnym gry Grand Theft Auto V doskonale wiedzą, że relacja między Franklinem Clintonem, czyli jednym z głównych bohaterów tytułu, a Lamarem Davisem potrafiła być momentami dość specyficzna. Choć są oni najlepszymi przyjaciółmi, nie boją się od czasu do czasu po sobie „pojechać”. Tak jest chociażby na poniższym filmiku, na którym Lamar w dość niewybredny sposób obraża Franklina, a zwłaszcza jego fryzurę. Pojawia się on pod koniec drugiej misji, noszącej nazwę po prostu Franklin i Lamar.

Ostatnio scenka ta zyskała sporą popularność. Społeczność postanowiła pobawić się z podmienianiem modelu i głosu Lamara na charakterystyczne dla innych postaci znanych z popkultury. W efekcie otrzymaliśmy mnóstwo filmów, na których Franklina obrażają między innymi Vegeta z Dragon Balla, Mario, Darth Vader czy... Parowóz Tomek i Żaba Kermit. Oto mała próbka:

Na fali tych przeróbek ekipa z serwisu PlayStation Heaven postanowiła zrealizować aktorską wersję oryginalnego filmiku. I trzeba przyznać, że nie bawiła się ona w półśrodki. Do występu w swojej krótkiej produkcji zaprosiła bowiem Shawna Fonteno i Slinka Johnsona, czyli aktorów, którzy dubbingowali odpowiednio Franklina i Lamara w GTA V. Obaj panowie dali z siebie wszystko i postarali się nie tylko dokładnie oddać ton głosu obu postaci w tej konkretnej scenie, lecz również ruchy. Efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

Przypominamy, że Grand Theft Auto V pierwotnie pojawiło się na PlayStation 3 i Xboksie 360 we wrześniu 2013 roku. Później tytuł doczekał się wydań na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Z kolei w tym roku tytuł otrzyma kolejne wersje, przeznaczone na PlayStation 5, a także Xboksa Series X. Dokładna data ich debiutu jak na razie nie jest jednak znana.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Grand Theft Auto V – poradnik do gry